Rangers se chinuie în campionat, iar englezii strigă după Ianis Hagi: ”El ştie să facă exact ce antrenorul vrea de la jucători” Rangers se chinuie în campionat, iar englezii strigă după Ianis Hagi: ”El ştie să facă exact ce antrenorul vrea de la jucători”
Campioana CSO Voluntari a câştigat Supercupa României, primul trofeu al sezonului în volei Campioana CSO Voluntari a câştigat Supercupa României, primul trofeu al sezonului în volei
Torino a suferit cu Lazio primul eşec stagional în Serie A Torino a suferit cu Lazio primul eşec stagional în Serie A
VIDEO | Gloria Buzău - Farul 1-0. Nou-promovata răpune fosta campioană VIDEO | Gloria Buzău - Farul 1-0. Nou-promovata răpune fosta campioană
Fostul selecţioner al Angliei, verdict dur în cazul lui Radu Drăguşin: ”Antrenorul e vinovat!” Fostul selecţioner al Angliei, verdict dur în cazul lui Radu Drăguşin: ”Antrenorul e vinovat!”
VIDEO | Celta Vigo - Girona 1-1. Gol spectaculos semnat de veteranul Iago Aspas VIDEO | Celta Vigo - Girona 1-1. Gol spectaculos semnat de veteranul Iago Aspas

Etiopienii Milkesa Mengesha şi Tigist Ketema au câştigat maratonul de la Berlin

Atletism Publicat de Daian Cutu astăzi, 16:06

Sportivii etiopieni s-au impus la Maratonul de la Berlin, de duminică, Milkesa Mengesha câştigând competiţia masculină, iar Tigist Ketema impunându-se în cursa feminină.

Mengesha, în vârstă de 24 de ani, a fost cronometrat în 2 ore, 3 minute şi 17 secunde, terminând înaintea kenyanului Cyrbian Kotut şi a compatriotului său etiopian Haymanot Alew.

Podiumul feminin a fost în întregime etiopian, Ketema trecând linia de sosire în 2:16:42, cu mai mult de două minute înaintea lui Mestawot Fikir şi Bosena Mulatie.