VIDEO | O nouă seară spectaculoasă în Champions Legue! City şi Inter au dat-o la pace! PSG a luat 3 puncte după o mega gafă, iar Dortmund  a rezolvat meciul pe final! Scorul serii a fost înregistrat de Celtic VIDEO | O nouă seară spectaculoasă în Champions Legue! City şi Inter au dat-o la pace! PSG a luat 3 puncte după o mega gafă, iar Dortmund a rezolvat meciul pe final! Scorul serii a fost înregistrat de Celtic
AS Roma are un nou antrenor! Surpriză mare

Campionul ucrainean la box Oleksandr Usyk, reţinut la aeroportul din Cracovia Campionul ucrainean la box Oleksandr Usyk, reţinut la aeroportul din Cracovia
Miami Heat sprijină comunitatea haitiană după afirmaţiile şocante ale lui Donald Trump Miami Heat sprijină comunitatea haitiană după afirmaţiile şocante ale lui Donald Trump
VIDEO | Bologna - Şahtior Doneţk 0-0. Oaspeţii au ratat din penalty în prima repriză VIDEO | Bologna - Şahtior Doneţk 0-0. Oaspeţii au ratat din penalty în prima repriză
VIDEO | Sparga Praga - Salzburg 3-0. Cehii încep spectaculos faza principală VIDEO | Sparga Praga - Salzburg 3-0. Cehii încep spectaculos faza principală

Emil Săndoi are un debut de vis chiar împotriva echipei de suflet. ”Râd cu ambii ochi”

Poli Iași Publicat de Daian Cutu pe duminică, 21:31

Poli Iaşi a învins pe teren propriu, cu scorul de 2-0, echipa Universitatea Craiova, într-un meci din etapa a noua a Superligii. Partida s-a disputat în condiţii de ploaie torenţială, vreme care a făcut terenul aproape impracticabil.

Golurile au fost marcate de Kamberi ’31 şi Tailson '90+10.

În minutul 59, Mitriţă a ratat un penalty.

Emil Săndoi a debutat cum nu se poate mai bine la moldoveni, iar la final a explicat ce simte în urma succesului contra echipei de suflet.

”Râd cu ambii ochi, că sunt la Politehnica Iaşi şi fac tot ce depinde de mine să produc rezultate, aşa e normal. A fost dificil, în prima repriză terenul a fost ok şi s-a putut juca, dar în a doua repriză au fost probleme.

Şi eu am spus că sunt nemulţumit, că de patru zile nu am putut face antrenamente, a plouat, iar în a doua repriză a fost nevoie de un efort imens din partea jucătorilor noştri, pentru a conserva rezultatul pozitiv.

Am avut câteva ocazii monumentale în prima repriză, puteam face diferenţa acolo, dar repriza a doua a început dificil pentru noi.

Poate şi din cauza terenului am reuşit să ieşim rar din jumătatea noastră de teren. E adevărat că şi Craiova a avut ocazii, dar până la urmă cea mai mare ocazie a fost a lui Mitriţă de la 11 metri”, a spus Săndoi, la final de meci.