VIDEO | CSM Oradea a dat lovitura şi a câştigat pe terenul campioanei UBT Cluj VIDEO | CSM Oradea a dat lovitura şi a câştigat pe terenul campioanei UBT Cluj
VIDEO | Radu Drăguşin l-a accidentat pe Mason Mount. Jucătorul lui United a ieşit însângerat de pe teren VIDEO | Radu Drăguşin l-a accidentat pe Mason Mount. Jucătorul lui United a ieşit însângerat de pe teren
VIDEO | Sepsi - FCSB, astăzi, de la ora 21:30, în direct la Prima Sport 1. Echipele de start VIDEO | Sepsi - FCSB, astăzi, de la ora 21:30, în direct la Prima Sport 1. Echipele de start
E gata! Gigi Becali schimbă tot la FCSB: ”Asta e ţinta mea. Acolo sunt banii!” E gata! Gigi Becali schimbă tot la FCSB: ”Asta e ţinta mea. Acolo sunt banii!”
VIDEO | Manchester United - Tottenham 0-3. Radu Drăguşin a intrat pe final VIDEO | Manchester United - Tottenham 0-3. Radu Drăguşin a intrat pe final
Tadej Pogacar, campion mondial incontestabil. Slovenul continuă parcursul de vis Tadej Pogacar, campion mondial incontestabil. Slovenul continuă parcursul de vis

Deian Sorescu a marcat, dar Gaziantep a pierdut cu Eyupspor, în campionatul Turciei

Stranieri Publicat de Daian Cutu astăzi, 19:15

Echipa turcă Gaziantep a pierdut duminică, în deplasare, scor 2-3, cu formaţia Eyupspor, în etapa a şaptea din Super Lig. Românul Deian Sorescu a înscris un gol pentru învinşi.

Gaziantep nu reuşeşte să câştige în Turcia, ajungând la cinci meciuri consecutive fără victorie şi cu doar un punct cucerit. Pe Eyup Stadium gazdele au deschis scorul în minutul 15, prin Kutucu, apoi Deian Sorescu a egalat din pasa lui Okereke, în minutul 28.

Eyupspor a primit penalti în minutul 45 însă şutul lui Mame Thiam a fost apărat de portarul lui Gaziantep, Sokratis Dioudis. După pauză Akbaba a readus în avantaj gazdele, în minutul 65, iar Mame Thiam a înscris şi el, în minutul 79, punând pe tabelă al treilea gol al gazdelor. Taşdemir a stabilit scorul final, 3-2 pentru Eyupspor şi Gaziantep e pe locul1 5, cu 4 puncte. Eyupspor ocupă poziuţia a 6-a, cu 12 puncte.

La Gaziantep Alexandru Maxim şi Deian Sorescu au început ca titulari. Maxim a fost înlocuit în minutul 59, iar Sorescu a ieşit în minutul 83.