Lamine Yamal, locul doi în topul celor mai tineri marcatori all-time din Champions League Lamine Yamal, locul doi în topul celor mai tineri marcatori all-time din Champions League
VIDEO | FC Botoşani - Gloria Buzău, astăzi, de la ora 18:00, în direct la Prima Sport 1

VIDEO | Oţelul - Dinamo, astăzi, de la ora 21:00, în direct la Prima Sport 1! Duelul revelaţiilor din acest sezon de Superliga VIDEO | Oţelul - Dinamo, astăzi, de la ora 21:00, în direct la Prima Sport 1! Duelul revelaţiilor din acest sezon de Superliga
VIDEO | Chindia - Ceahlăul, vineri, de la 16:00, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro  VIDEO | Chindia - Ceahlăul, vineri, de la 16:00, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro
”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin

Cum au trăit fanii Universităţii victoria cu CFR | VIDEO EXCLUSIV

U Cluj Publicat de Tudor Moisa pe 5 aug 2024

Universitatea Cluj a învins-o pe CFR Cluj, scor 3-2, duminică seară. Derby-ul a marcat un nou duel spectaculos între cele două rivale, iar show-ul nu a lipsit nici din tribună.

"Studenţii" au luat cu asalt arena din Gruia şi au sărbătorit prima victoria a Universităţii pe terenul rivalei, după o pauză de 10 ani. Pe lângă spaţiul rezervat în peluză, fanii lui "U" au primit din partea conducerii vicecampioanei şi patru sectoare din Tribuna 2.

Spectacolul a început înainte de fluierul de start cu celebrul cântec "Slavă ţie studenţie".

Prima Sport a surprins imagini spectaculoase şi la al doilea gol marcat de Universitatea Cluj, Dan Nistor a înscris de la punctul cu var, în minutul 69, iar fanii au explodat în momentul în care mingea a intrat în poartă.

CFR Cluj a reuşit să egaleze, în minutul 72, prin Michael, dar Ovidiu Popescu a înscris golul victoriei, cinci minute mai târziu. Imediat după fluierul final, fanii Universităţii au început sărbătoarea, iar în scurt timp li s-au alăturat şi fotbaliştii pregătiţi de Ioan Ovidiu Sabău.