Fostul jucător de la FCSB a răbufnit după ultimele decizii luate de Gigi Becali: „Când vii în România eşti trist, îţi dai seama cât de mare e diferenţa” Fostul jucător de la FCSB a răbufnit după ultimele decizii luate de Gigi Becali: „Când vii în România eşti trist, îţi dai seama cât de mare e diferenţa”
Lamine Yamal, locul doi în topul celor mai tineri marcatori all-time din Champions League Lamine Yamal, locul doi în topul celor mai tineri marcatori all-time din Champions League
VIDEO | FC Botoşani - Gloria Buzău, astăzi, de la ora 18:00, în direct la Prima Sport 1

VIDEO | Oţelul - Dinamo, astăzi, de la ora 21:00, în direct la Prima Sport 1! Duelul revelaţiilor din acest sezon de Superliga VIDEO | Oţelul - Dinamo, astăzi, de la ora 21:00, în direct la Prima Sport 1! Duelul revelaţiilor din acest sezon de Superliga
VIDEO | Chindia - Ceahlăul, vineri, de la 16:00, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro  VIDEO | Chindia - Ceahlăul, vineri, de la 16:00, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro
”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga

Britanicul Jack Draper face un turneu de vis la US Open! A acces în primul său sfert de finală la un mare şlem

Tenis Publicat de Daian Cutu pe 2 sep 2024

Britanicul Jack Draper, locul 25 ATP, s-a calificat în primul său sfert de finală de Grand Slam la US Open, învingându-l pe cehul Tomas Machac (locul 39), scor 6-3, 6-1, 6-2.

La 22 de ani, Draper va evolua, miercuri, pentru un loc în semifinale cu învingătorul meciului dintre australienii Alex De Minaur (locul 10 ATP) şi Jordan Thompson (locul 32 mondial).

La feminin, americanca Jessica Pegula, locul 6 mondial, a învins-o pe rusoaica Diana Shnaider, locul 18 mondial, scor 6-4, 6-2, şi s-a calificat în sferturile de finală.

Adversara lui Pegula din sferturi va fi învingătoarea meciului dintre poloneza Iga Swiatek, liderul WTA, şi rusoaica Liudmila Samsonova, cap de serie 16.