VIDEO | CFR Cluj - Poli Iaşi 2-1. Victorie decisă de specialitatea casei VIDEO | CFR Cluj - Poli Iaşi 2-1. Victorie decisă de specialitatea casei
Neluţu Sabău, mesaj războinic după revenirea spectaculoasă cu Slobozia: ”Trebuie să alerge, pentru că talent au. Trebuie să alergi!”

Campioana CSO Voluntari, debut cu înfrângere pe teren propriu în Divizia A la volei feminin Campioana CSO Voluntari, debut cu înfrângere pe teren propriu în Divizia A la volei feminin
Dan Şucu îi strică planurile lui Neluţu Varga! Jucătorul dorit cu insistenţă de CFR Cluj, la un pas să semneze cu Rapid Dan Şucu îi strică planurile lui Neluţu Varga! Jucătorul dorit cu insistenţă de CFR Cluj, la un pas să semneze cu Rapid
Ultimă oră! Andrei Raţiu, direct la un grand din La Liga! Anunţul făcut în Spania: ”Un transfer imediat!”

VIDEO | Arsenal - Southampton 3-1. ”Tunarii” au avut o tresărire de orgoliu după ce au fost conduşi VIDEO | Arsenal - Southampton 3-1. ”Tunarii” au avut o tresărire de orgoliu după ce au fost conduşi

Brazilia, eliminată de la Copa America

Fotbal Internațional Publicat de Tudor Moisa pe 7 iul 2024

Brazilia a fost eliminată de Uruguay, în sferturile Copa America, la loviturile de departajare.

La finalul celor 90 de minute, scorul a fost 0-0. Scorul după executarea penaltyurilor a fost 4-2 pentru Uruguay, Eder Militao şi Douglas Luiz ratând pentru Brazilia.

La precedentele două ediţiie, Brazilia a ajuns în finală. În 2021 a pierdut în faţa Argentinei, iar în 2019 s-a impus în faţa lui Peru.

Brazilia nu a impresionat la actuala ediţie, reuşind o singură victorie, în faţa reprezentativei statului Paraguay. De cealaltă parte, Uruguay s-a calificat în sferturi după ce a obţinut maximul de puncte în faza grupelor.

În semifinale, Uruguay o va întâlni pe Columbia, care a învins-o pe Panama fără drept de apel, scor 5-0. În cealaltă semifinală se vor duela Argentina şi Canada.