Un număr de 68 de echipaje vor lua startul TESS Rally Braşov - Ediţia 53 Un număr de 68 de echipaje vor lua startul TESS Rally Braşov - Ediţia 53
VIDEO | Rapid - ”U” Cluj, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. „Sepcile Roşii” au deschis scorul, în urma unei faze superbe VIDEO | Rapid - ”U” Cluj, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. „Sepcile Roşii” au deschis scorul, în urma unei faze superbe
Ons Jabeur a anunţat că nu va mai evolua în acest sezon Ons Jabeur a anunţat că nu va mai evolua în acest sezon
A fost anunţată echipa României pentru turneul final BJK Cup! Cele cinci sportive alese de Horia Tecău A fost anunţată echipa României pentru turneul final BJK Cup! Cele cinci sportive alese de Horia Tecău
Louis Munteanu a spus că e mai inteligent decât fundaşii de la FCSB! Replica lui Dawa Louis Munteanu a spus că e mai inteligent decât fundaşii de la FCSB! Replica lui Dawa
MM Stoica, dat pe spate de preferatul lui Becali: ”A fost concentrat” | VIDEO EXCLUSIV

”Au avut şi publicul de partea lor”. Dan Petrescu, ferm după eliminarea dură din cupele europene

Conference League Publicat de Daian Cutu pe 29 aug 2024

Echipa cipriotă Pafos a învins pe teren propriu, scor 3-0, formaţia CFR Cluj, în manşa secundă a play-off-ului Conference League. Ciprioţii s-au calificat în faza următoare a competiţiei,.

Pafos a avut o primă ocazie încă din startul meciului de la Limassol, iar în minutul 16 Jaja a ratat şi el. Brazilianul şi-a răscumpărat greşeala în minutul 28, deschizând scorul din pasa lui Jairo. După numai trei minute Goldar a înscris şi a dus scorul la 2-0 pentru gazde.

Ciprioţii au înscris în minutul 45+1, însă golul a fost anulat pentru o poziţie de ofsaid. Gazdele au majorat totuşi avantajul în minutul 48.  Arbitrul a dictat penalti după un fault comis în careu de Boben, iar Tankovic a transformat cu siguranţă. Elevii lui Dan Petrescu nu au reuşit să îşi revină, au jucat slab şi Pafos – CFR Cluj a fost 3-0.

Dan Petrescu, antrenorul celor de la CFR, a declarat că Pafos a meritat victoria şi a ţinut să le ureze succes în faza următoare.

”Pafos a meritat victoria. Au fost echipa mai bună, au jucat foarte bine. Au avut şi publicul de partea lor. Jaja a fost cel mai bun jucător al lor. Îi felicit şi le doresc succes”, a spus Dan Petrescu, potrivit Kerkida.net.