”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

"A fost un gol frumos". Antrenorul Parmei, impresionat de reuşita lui Dennis Man

Serie A Publicat de Tudor Moisa pe 25 aug 2024

Parma a învis-o pe AC Milan, scor 2-1, sâmbătă seară.

Primul gol al meciului a fost marcat de Dennis Man, în minutul 2. Astfel, internaţionalul român ajunge la două goluri în primele două etape.

La finalul partidei, Fabio Pecchia a spurs că reuşita lui Man a venit după după o fază superbă. De asemenea, antrenorul Parmei s-a declart mulţumit de rezultat.

”Prima repriză ar fi trebuit să se încheie cu 2-0. Am fi putut marca mai mult dacă am fi avut mai multă precizie. Multe situaţii au apărut nu doar pe contraatac, dar şi cu dribblinguri rapide în spaţii înguste.

A fost un gol frumos (n.r. al lui Dennis Man), o fază superbă care a rezultat într-un gol. În prima repriză, am plimbat bine mingea, ne-am creat multe ocazii. În a doua repriză, AC Milan a avut controlul, era logic să fie aşa, dar nu ne-am asumat prea multe riscuri. Rezultatul este o recompensă frumoasă pentru băieţi şi pentru ce au reuşit să facă”, a spus Fabio Pecchia.