Aaron Boupendza a aterizat la Bucureşti! Noul jucător al Rapidului a oferit primele declaraţii Aaron Boupendza a aterizat la Bucureşti! Noul jucător al Rapidului a oferit primele declaraţii
Cum arată programul etapei a 11-a din Superligă! Anunţul LPF

FOTO | Lando Norris a parcurs un tur al circuitul Silverstone într-un McLaren P1 LEGO Technic în mărime naturală FOTO | Lando Norris a parcurs un tur al circuitul Silverstone într-un McLaren P1 LEGO Technic în mărime naturală
Mesajul superb al lui Adi Vasile după ce Cristina Neagu şi-a anunţat retragerea: ”Este foarte aproape de sufletul meu!”

Încă un jucător OUT la FCSB pentru partida cu CFR Cluj?! „Nu ştie dacă poate juca” | EXCLUSIV VIDEO Încă un jucător OUT la FCSB pentru partida cu CFR Cluj?! „Nu ştie dacă poate juca” | EXCLUSIV VIDEO
Meci demonstrativ Novak Djokovic - Juan Martin Del Potro, în decembrie, la Buenos Aires

VIDEO | Wolfsburg – Bayern Munchen 2-3. Bavarezii au întors partida pe final

Bundesliga Publicat de Daian Cutu pe 25 aug 2024

Bayern Munchen a învins duminică, în deplasare, scor 3-2, formaţia Wolfsburg, în prima etapă a noului sezon din Bundesliga.

Cu Vincent Kompany pe bancă, Bayern a început meciul de pe Volkswagen Arena cu un gol marcat de Jamal Musiala, în minutul 20.  În startul părţii secunde, Boey l-a faultat pe Tiago Tomas în careu şi Lovro Majer a transformat lovitura de pedeapsă, în minutul 47. Wolfsburg a trecut la conducere în minutul 55, prin acelaşi Majer, la o greşeală a lui Upamecano.

Bavarezii au egalat prin autogolul lui Jakub Kaminski, din minutul 65. În minutul 81 Kaminski a deviat în corner şutul lui Kane, dar oaspeţii au preluat conducerea un minut mai târziu, când Kane a pasat pentru Serge Gnabry şi acesta a marcat la colţul lung.

Wolfsburg a făcut eforturi să egaleze, însă Bayern s-a impus cu 3-2 şi a debutat cu dreptul în noua ediţie de campionat.