Costel Gâlcă, distrus: ”Echipa este zero barat!”
Gigi Becali, sfătuit în privinţa lui Florin Tănase: „Se simte rugina pe el” Gigi Becali, sfătuit în privinţa lui Florin Tănase: „Se simte rugina pe el”
OFICIAL | „U” Cluj a bătut palma cu un atacant de naţională care marchează pe bandă rulantă OFICIAL | „U” Cluj a bătut palma cu un atacant de naţională care marchează pe bandă rulantă
Selecţionerul Australiei a demisionat după startul slab al echipei în faza a treia a preliminariilor CM

Jannik Sinner a devenit ambasador al programului de voluntariat pentru Jocurile Olimpice de iarnă din 2026

Adi Petre a dezvăluit totul despre perioada petrecută la FCSB: „A venit domnul Becali în vestiar. Ştiam dinainte” Adi Petre a dezvăluit totul despre perioada petrecută la FCSB: „A venit domnul Becali în vestiar. Ştiam dinainte”

VIDEO | West Ham - Manchester City 1-3. Recital marca Haaland

Premier League Publicat de Daian Cutu pe 31 aug 2024

Manchester City a învins sâmbătă seara, în deplasare, scor 3-1, formaţia West Ham United, într-un meci din etapa a treia a Premier League. Golurile învingătorilor au fost marcate de Erling Haaland.

Haaland a fost omul meciului la Londra. A deschis scorul în minutul 10, din pasa lui Bernardo Silva. Gazdele au egalat în minutul 19, prin autogolul lui Ruben Dias. Dar atacantul norvegian şi-a adus din nou echipa în avantaj cu un gol înscris în minutul 30. Assist-ul a fost oferit de Rico Lewis. Al treilea gol al lui Haaland a venit în minutul 83, când golgeterul „cetăţenilor” a marcat la singura sa ocazie din partea secundă şi Manchester City s-a impus cu 3-1.

Haaland a ajuns astfel la 70 de goluri marcate în 69 de meciuri disputate în Premier League, este golgeter în campionat cu 7 goluri, iar City are trei victorii din trei etape şi conduce cu 9 puncte în clasament.