FCSB, şanse foarte mari să fie depunctată! FCSB, şanse foarte mari să fie depunctată!
VIDEO | FC Bihor - Steaua 0-1. ”Militarii” sunt sus în clasament şi fără drept de promovare VIDEO | FC Bihor - Steaua 0-1. ”Militarii” sunt sus în clasament şi fără drept de promovare
Un fost atacant al echipei Arsenal, inculpat după confiscarea a 60 de kilograme de canabis Un fost atacant al echipei Arsenal, inculpat după confiscarea a 60 de kilograme de canabis
”Nu am fost fluenţi sau coezivi”. Antrenorul lui Tottenham a analizat partida de Cupă în care Radu Drăguşin a fost titular ”Nu am fost fluenţi sau coezivi”. Antrenorul lui Tottenham a analizat partida de Cupă în care Radu Drăguşin a fost titular
Sergej Jakirovic a fost demis Sergej Jakirovic a fost demis
Dinamo a câştigat procesul cu Oţelul! Câţi bani trebuie să achite gălăţenii Dinamo a câştigat procesul cu Oţelul! Câţi bani trebuie să achite gălăţenii

VIDEO | UTA - ”U” Cluj 0-0. Ambele echipe şi-au creat ocazii importante

Superliga Publicat de Daian Cutu pe 29 iul 2024

UTA Arad a încheiat la egalitate, 0-0, meciul disputat în compania echipei Universitatea Cluj, în etapa a treia a Superligii.

VIDEO | UTA - ”U” Cluj 0-0, în direct la Prima Sport 1. Echipele de start:

• UTA: D. Iliev - Râpă, Conte, Benga, Trif - V. Costache, C. Mihai, Van Durmen - Fabry, Ezekiel, Omondi
  • ”U” Cluj: Gertmonas - Boboc, Masoero, I. Cristea, Chipciu - Ov. Popescu, Bic - Raţă, Nistor, Tchassem - Blănuţă

Minutul 90+5: Pauză! Se termină 0-0.

Minutul 73: Thiam rezistă atacurilor venite de la doi adversari şi trage de la 20 de metri. Mingea deviată se duce puţin pe lângă poartă.

Minutul 66: Omondi scoate la Fabry, dar şutul acestuia din prima cu efect ocoleşte de puţin poarta.

Minutul 56: Blănuţă găseşte o poziţie de şut dintr-un unghi greu al careului. Iliev este însă la post.

Minutul 47: Cristea scoate de pe linia porţii la şutul expediat de Cîmpanu.

Minutul 45+5: Pauză! Scorul este 0-0.

Minutul 45+2: Şansă mare pentru ”U”! Tchassem a tras într blocajul unui adversar din câţiva metri.

Minutul 43: Omondi prinde un şut de la distanţă. Gertmonas se întinde şi respinge.

Minutul 33: Mihai a şutat în forţă de la distanţă în braţele lui Gertmonas.

Minutul 22: Bic a reluat cu efect din prima, mingea s-a dus pe lângă poartă.

-----------------------------

UTA nu a început foarte bine acest sezon. Arădenii au remizat pe teren propriu cu Rapid în prima etapă, iar în cea de-a doua au pierdut în compania Universităţii Craiova, scor 4-2.

De cealaltă parte, „U” Cluj a arătat mult mai bine. Ardelenii au remizat în prima etapă pe terenul campioanei en-titre FCSB, iar apoi au învins-o fără probleme pe FC Hermannstadt, scor 3-1.

Ultima confruntare dintre cele două combatante s-a încheiat cu o remiză albă.