Rodrigo Bentancur riscă mai multe meciuri de suspendare, după remarci rasiste la adresa coechipierului său sud-coreean Heung-min Son

Rafael Nadal nu va participa la Laver Cup

Fostul antrenor al Cristinei Neagu, reacţie neaşteptată după anunţul de retragere al sportivei românce. „Interesul personal a fost primordial” | EXCLUSIV VIDEO Fostul antrenor al Cristinei Neagu, reacţie neaşteptată după anunţul de retragere al sportivei românce. „Interesul personal a fost primordial” | EXCLUSIV VIDEO
MM Stoica, poveste savuroasă despre Cristina Neagu: ”Era mai bună decât vreo 3 de la FCSB. Am văzut-o cum lovea mingea cu piciorul!” | VIDEO EXCLUSIV

Dinamo Bucureşti, debut cu victorie în Liga Campionilor, cu danezii de la Fredericia HK. David Popovici a fost în tribune Dinamo Bucureşti, debut cu victorie în Liga Campionilor, cu danezii de la Fredericia HK. David Popovici a fost în tribune
Fostul canotor australian Drew Ginn cere ajutor după ce i-au fost furate cele patru medalii olimpice

VIDEO | Tottenham - Everton 4-0. Radu Drăguşin a fost din nou rezervă neutilizată

Premier League Publicat de Daian Cutu pe 24 aug 2024

Campioana Angliei, Manchester City, a învins sâmbătă, pe teren propriu, scor 4-1, formaţia Ipswich Town, într-un meci în care a fost condusă cu 1-0 şi a revenit în numai patru minute. În cadrul aceleiaşi etape secunde din Premier League, Tottenham a dispus cu 4-0 de Everton.

Tottenham, la care Radu Drăguşin a rămas pe banca rezervelor întreg meciul, a deschis scorul în minutul 14, prin Yves Bissouma, iar sud-coreeanul Son Heung-Min a majorat diferenţa de pe tabelă în minutul 25.

În repriza a doua a marcat şi Cristian Romero, iar Son a făcut dubla stabilind scorul final, 4-0.

Rezultate înregistrate sâmbătă, în etapa a doua din Premier League:

Brighton – Manchester United 2-1 (Welbeck 32, Joao Pedro 90+5 / Amad Diallo 60);

Crystal Palace – West Ham United 0-2 (Soucek 67, J. Bowen 72);

Fulham – Leicester City 2-1 (Smith Rowe 18, Iwobi 70 / W. Faes 38);

Manchester City – Ipswich Town 4-1 (Haaland 12 penalti, 16, 88, De Bruyne 14 / Szmodics 7);

Southampton – Nottingham Forest 0-1 (Gibbs-White 70);

Tottenham – Everton 4-0 (Bissouma 14, Son Heung-Min 25, 77, C. Romero 71).