CFR Cluj a remizat cu LASK Linz, în ultimul amical din cadrul stagiului din Austria CFR Cluj a remizat cu LASK Linz, în ultimul amical din cadrul stagiului din Austria
Novak Djokovic s-a calificat în turul doi la Wimbledon Novak Djokovic s-a calificat în turul doi la Wimbledon
Slovenul Tadej Pogacar a câştigat etapa a patra a Turului Franţei Slovenul Tadej Pogacar a câştigat etapa a patra a Turului Franţei
Controversă la România - Olanda. Intrare foarte dură asupra lui Vasile Mogoş. Centralul nu a acordat nici măcar cartonaş galben Controversă la România - Olanda. Intrare foarte dură asupra lui Vasile Mogoş. Centralul nu a acordat nici măcar cartonaş galben
LIVE TEXT | România - Olanda 0-1. Gol anulat al batavilor LIVE TEXT | România - Olanda 0-1. Gol anulat al batavilor
Ianis Hagi, lovit serios la cap. Nevoit să joace încă din primele minute bandajat Ianis Hagi, lovit serios la cap. Nevoit să joace încă din primele minute bandajat

VIDEO | Taylor Fritz a cucerit titlul la Eastbourne pentru a treia oară

Tenis Publicat de Daian Cutu pe sâmbătă, 19:56

Tenismanul american Taylor Fritz s-a impus sâmbătă în finala de la Eastbourne, după ce l-a învins pe australianul Max Purcell.

Taylor Fritz (26 de ani, locul 13 ATP) l-a învins pe Max Purcell (26 de ani, locul 94 ATP) în ultimul act al turneului ATP 250 Rothesay International, de la Eastbourne, în Marea Britanie. Fritz s-a impus în două seturi, scor 6-4, 6-3, după un meci de o oră şi 10 minute.

Este al optulea titlu ATP cucerit de Taylor Fritz în carieră şi al treilea la Eastbourne, după cele din 2019 şi 2022.