VIDEO | Hermannstadt - CFR Cluj 0-0. Abeid a ratat două ocazii monumentale VIDEO | Hermannstadt - CFR Cluj 0-0. Abeid a ratat două ocazii monumentale
VIDEO | FCSB - Petrolul, astăzi, de la 21:30, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start VIDEO | FCSB - Petrolul, astăzi, de la 21:30, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start
La FC Argeş se pregăteşte o surpriză mare după demiterea lui Nicolae Dică La FC Argeş se pregăteşte o surpriză mare după demiterea lui Nicolae Dică
PAOK a învins-o pe Volos! Echipa pregătită de Răzvan Lucescu este pe primul loc în Grecia PAOK a învins-o pe Volos! Echipa pregătită de Răzvan Lucescu este pe primul loc în Grecia
Prestaţie de zile mari pentru Horaţiu Moldovan la al doilea meci pentru Sassuolo! Ce notă a primit portarul român Prestaţie de zile mari pentru Horaţiu Moldovan la al doilea meci pentru Sassuolo! Ce notă a primit portarul român
Gloria Bistriţa, a doua înfrângere în Liga Campionilor Gloria Bistriţa, a doua înfrângere în Liga Campionilor

VIDEO | Steaua - FC Argeş 0-0. ”Remiză albă” în derby-ul rundei inaugurale din Liga 2

Liga II Publicat de Daian Cutu pe 6 aug 2024

Steaua a încheiat la egalitate, 0-0, meciul disputat pe teren propriu, în compania formaţiei FC Argeş, în prima etapă din Liga II.

VIDEO | Steaua - FC Argeş 0-0, în direct la Prima Sport 1. Echipele de start:

• Steaua: Frănculescu – St. Drăghici (cpt.), Vîrtej, Beţa, Ad. Ilie – Dav. Păcuraru, Dani Iglesias, Rober Sierra, Enceanu – Nacho Heras, Chipirliu
  • CFC Argeş: Oncescu – Tofan (cpt.), M. Tudose, Esteban Orozco, Briceag – P. Petrescu, Seto, Doukoure, Y. Pîrvu – Vl. Morar, Rob. Moldoveanu

Minutul 90+4: Final de meci! Se termină 0-0.

Minutul 90+1: Briceag primeşte pe 7 metri şi trage în portar!

Minutul 45+2: Pauză! Scorul este 0-0.

Minutul 33: Petrescu a reluat spectaculos pe spate din careu. Mingea a trecut peste transversală.

Minutul 15: Chipirliu pătrunde în careu şi trage, dar Oncescu respinge spectaculos.

Minutul 7: Două ocazii imense irosite de Iglesias! Mai întâi a tras în bară, apoi din a doua încercar s-a opus Oncescu, cu un reflex fabulos.

------------------------

Steaua începe un nou sezon în Liga 2 fără drept de promovare. „Militarii” s-au descurcat foarte bine în amicale, obţinând 5 victorii, un egal şi o înfrângere cu Farul Constanţa.

De cealaltă parte, FC Argeş are parte de un nou început. După venirea lui Dani Coman în funcţia de preşedinte şi a lui Nicolae Dică în cea de antrenor, piteştenii au speranţe mari în acest sezon, după ce în ultimele două au retrogradat din Superliga, iar în sezonul trecut s-au zbătut prin play-out.

Ultima confruntare oficială dintre cele două combatante a avut loc sezonul trecut şi s-a încheiat cu scorul de 3-1 pentru Steaua Bucureşti.