Baschet feminin | Campioana CSM Constanţa, înfrângere cu Casamont Zaragoza în preliminariile Euroligii

Vicecampioana CSM Oradea, victorie în primul meci din preliminariile Ligii Campionilor Vicecampioana CSM Oradea, victorie în primul meci din preliminariile Ligii Campionilor
Şumudică nu a revitalizat echipa, iar patronul Rapidului a intervenit: ”Am jucat foarte prost. Nu arătăm bine!”

Ultimă oră! Probleme pentru Cristiano Ronaldo

Dat afară de Şucu, Neil Lennon a răbufnit: ”Am fost trataţi foarte prost. Ştiţi despre cine vorbesc!”

O nouă problemă la Barcelona! Un alt star al catalanilor s-a rupt

VIDEO | Sepsi - FC Botoşani 3-0. Covăsnenii au etalat cu totul altă faţă după plecarea lui Bernd Storck

Superliga Publicat de Daian Cutu pe vineri, 19:42

Sepsi Sfântu Gheorghe a învins pe teren propriu, cu scorul de 3-0, echipa FC Botoşani, într-un meci din etapa a noua a Superligi.

Golurile au fost marcate de Debeljuh ’11, Alimi ’63 (penalti) şi Oberlin ’87.

VIDEO | Sepsi - FC Botoşani 3-0 (Debeljuh 10, Alimi 63-penalty, Oberlin 87), în direct la Prima Sport 1. Echipele de start:

• Sepsi: Niczuly - Ninaj, Ciobotariu, Ştefan - Oteliţă, Mino, Alimi, Kallaku - Matei, Coman, Debeljuh
  • FC Botoşani: Kukic - Matricardi, Seroni, Miron, Ţigănaşu - Gabriel, Francisco Junior - Friday, Kaprof, Bodişteanu - Chică Roşă

Minutul 90+4: Final de meci! Sepsi bate cu 3-0.

Minutul 87: GOL Sepsi! Oberlin reia cu capul din 5 metri o minge centrată din flanc de Dumitrescu.

Minutul 86: Un şut în forţă deviat de la distanţă a lui Miron l-a păcălit pe Niczuly. Mingea a lovit bara.

Minutul 63: GOL Sepsi! Oberlin este faultat în careu, VAR intervine iar centralul dictează penalty după analiză. Alimi a transformat fără emoţii.

Minutul 46: Oberlin scapă singur cu Kukic, dar portarul celor de la Botoşani reuşeşte să respingă.

Minutul 45+2: Pauză! Sepsi conduce cu 1-0.

Minutul 41: David trimite din unghi în plasa laterală.

Minutul 31: Coman şutează peste poartă un balon sărit din afara careului.

Minutul 23: Miron reia din câţiva metri în braţele portarului.

Minutul 10: GOL Sepsi! Debeljuh primeşte în careu, îşi prelungeşte mingea şi trage bine plasat din întoarcere.

Minutul 4: Niczuly respinge în lateral mingea trimisă din afara careului de Chică Roşă.

-----------------------------------------

Prima partidă de după întreruperea cauzată de jocurile echipelor naţionale se va desfăşura la Sfântu Gheorghe. Îniantea duelului de astăzi, Sepsi se află pe locul 12, cu 8 puncte, iar FC Botoşani pe poziţia a 15-a, cu 6 puncte.

În sezonul precedent, Sepsi a câştigat ambele meciuri directe: 5-2 la Sfântu Gheorghe şi 2-1 la Botoşani.