”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

VIDEO | Sabrina Ionescu a marcat de la mijlocul terenului, iar o legendă a baschetului a reamintit originile româneşti ale sportivei

JO 2024 Publicat de Tudor Moisa pe 4 aug 2024

Sabrina Ionescu este prezentă la Jocurile Olimpice de la Paris. Baschetbalista cu părinţi români face parte din lotul Statelor Unite ale Americii.

Sportiva de 26 de ani a marcat un coş superb în finalul disputei cu Belgia. Sabrina Ionescu a răbufnit după ce a înscris de la mare distanţă şi le-a făcut semn fanilor belgieni să tacă, moment în care a început să fie huiduită.

La antrenamentul premergător duelului cu Germania, Sabrina a reuşit un coş de la mijlocul terenului, iar Diana Taurasi, una din cele mai bune baschetbaliste din istorie, a izbucnit în momentul în care mingea a intrat în coş şi a strigat: "Eastern Europe in your face (n.r. Europa de Est în faţa voastră)", făcând trimitere la faptul că părinţii Sabrinei sunt români.