”Eu l-am vrut”. Constantin Budescu, dorit de altă formaţie din Superliga ”Eu l-am vrut”. Constantin Budescu, dorit de altă formaţie din Superliga
Norbert Maior este liderul provizoriu din Raliul Vâlcii după prima zi Norbert Maior este liderul provizoriu din Raliul Vâlcii după prima zi
VIDEO | Ieşire dură a lui Zeljko Kopic! Croatul a fost eliminat şi ratează duelul din Cupă cu FCSB VIDEO | Ieşire dură a lui Zeljko Kopic! Croatul a fost eliminat şi ratează duelul din Cupă cu FCSB
VIDEO | Hermannstadt - Dinamo 0-1, în direct la Prima Sport 1. Selmani deschide scorul din penalty VIDEO | Hermannstadt - Dinamo 0-1, în direct la Prima Sport 1. Selmani deschide scorul din penalty
Naţionala de fotbal femnin U17, victorie fără drept de apel cu San Marino Naţionala de fotbal femnin U17, victorie fără drept de apel cu San Marino
Rayo Vallecano – Alaves 1-0. Andrei Raţiu a fost integralist la învingători Rayo Vallecano – Alaves 1-0. Andrei Raţiu a fost integralist la învingători

VIDEO | Real Valladolid – Villarreal 1-2. ”Submarinul galben” urcă pe podium

La Liga Publicat de Daian Cutu astăzi, 17:27

Villarreal a învins sâmbătă, în deplasare, scor 2-1, formaţia Real Valladolid, în etapa a 11-a din La Liga.

Oaspeţii au deschis scorul în minutul 29, prin Thierno Barry, care a înscris cu o lovitură de cap şi Villarreal a intrat în avantaj la cabine. Gazdele au reuşit să egaleze abia în minutul 60, dintr-un penalti transformat de Mamadou Sylla. Golul victoriei „submarinului galben” a fost realizat de Ayoze Perez, care a marcat tot cu capul.

Villarreal s-a impus cu 2-1 şi se află pe ultima treaptă a podiumului, cu 21 de puncte. Real Valladolid este pe locul 18, cu 8 puncte.