Aaron Boupendza a aterizat la Bucureşti! Noul jucător al Rapidului a oferit primele declaraţii Aaron Boupendza a aterizat la Bucureşti! Noul jucător al Rapidului a oferit primele declaraţii
Cum arată programul etapei a 11-a din Superligă! Anunţul LPF

FOTO | Lando Norris a parcurs un tur al circuitul Silverstone într-un McLaren P1 LEGO Technic în mărime naturală FOTO | Lando Norris a parcurs un tur al circuitul Silverstone într-un McLaren P1 LEGO Technic în mărime naturală
Mesajul superb al lui Adi Vasile după ce Cristina Neagu şi-a anunţat retragerea: ”Este foarte aproape de sufletul meu!”

Încă un jucător OUT la FCSB pentru partida cu CFR Cluj?! „Nu ştie dacă poate juca” | EXCLUSIV VIDEO Încă un jucător OUT la FCSB pentru partida cu CFR Cluj?! „Nu ştie dacă poate juca” | EXCLUSIV VIDEO
Meci demonstrativ Novak Djokovic - Juan Martin Del Potro, în decembrie, la Buenos Aires

VIDEO | Real Madrid - Valladolid 3-0. Debut cu gol în La Liga pentru Endrick, noul fenomen al fotbalului brazilian

La Liga Publicat de Daian Cutu pe 25 aug 2024

Real Madrid a dispus duminică, pe teren propriu, scor 3-0, de formaţia Real Valladolid, în etapa a doua din La Liga.

Pe Santiago Bernabeu, francezul Mbappe a fost singurul pericol al madrilenilor în prima repriză a disputei cu Real Valladolid. Elevii lui Ancelotti au deschis scorul în minutul 50, prin Valverde, iar după opt minute Raul Moro a trecut pe lângă egalare.

Brahim Diaz a majorat avantajul gazdelor în minutul 88, iar puştiul Endrick – cel care l-a înlocuit pe Mbappe, a stabilit scorul  final în minutul 90+6 şi madrilenii s-au impus cu 3-0.

În clasament, Real Madrid are patru puncte şi ocupă locul trei, iar Valladolid este pe 8, cu 3 puncte.