Rodrigo Bentancur riscă mai multe meciuri de suspendare, după remarci rasiste la adresa coechipierului său sud-coreean Heung-min Son

Rafael Nadal nu va participa la Laver Cup

Fostul antrenor al Cristinei Neagu, reacţie neaşteptată după anunţul de retragere al sportivei românce. „Interesul personal a fost primordial” | EXCLUSIV VIDEO Fostul antrenor al Cristinei Neagu, reacţie neaşteptată după anunţul de retragere al sportivei românce. „Interesul personal a fost primordial” | EXCLUSIV VIDEO
MM Stoica, poveste savuroasă despre Cristina Neagu: ”Era mai bună decât vreo 3 de la FCSB. Am văzut-o cum lovea mingea cu piciorul!” | VIDEO EXCLUSIV

Dinamo Bucureşti, debut cu victorie în Liga Campionilor, cu danezii de la Fredericia HK. David Popovici a fost în tribune Dinamo Bucureşti, debut cu victorie în Liga Campionilor, cu danezii de la Fredericia HK. David Popovici a fost în tribune
Fostul canotor australian Drew Ginn cere ajutor după ce i-au fost furate cele patru medalii olimpice

VIDEO | Petrolul - Oţelul 0-0. S-a jucat fotbal doar în ultimele minute

Superliga Publicat de Daian Cutu pe 23 aug 2024

Petrolul Ploieşti a încheiat la egalitate pe teren propriu, scor 0-0, contra celor de la Oţelul Galaţi, în primul meci al etapei a şaptea din Superligă.

Într-un meci fără valenţe deosebite, Oţelul a avut primele ocazii ale meciului de la Ploieşti, prin Cisotti (min. 16) şi Papp (min. 17). Gazdele au cerut un penalti în minutul 36, la o cădere în careul gălăţean a lui Tudorie, dar arbitrul Rareş Vidican nu a acordat nimic. Partea secundă a fost săracă în faze de poartă şi partida s-a încheiat fără gol marcat, 0-0.

În clasament, Oţelul Galaţi are 12 puncte şi ocupă locul al treilea, în timp ce Petrolul este pe 4, cu 10 puncte.

VIDEO | Petrolul - Oţelul 0-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start:

• Petrolul: Zima - Veiga, Papp, Huja, Dumitriu - T. Keita, Jyry - D. Radu, Hanca, Grozav - Tudorie
  • Oţelul: I.Popescu - D. Maftei, Cisse, Stevanovic, Tomasevic - Lameira, Zivulic, Cisotti - Maciel, Juric, Duric

Minutul 90+5: Final de meci! Se termină 0-0.

Minutul 88: O pasă lungă trece pe lângă doi fundaşi, dar Tudorie nu prinde cadrul porţii din unghi.

Minutul 79: Bempah scapă din marcaj, dar nu reuşeşte să împingă în poartă o minge primită din flanc.

Minutul 76: Zima scoate cu piciorul o minge reluată din câţiva metri.

Minutul 72: Rădulescu a reluat în transversală de la distanţă.

Minutul 51: Maciel trece elegant de un adversar şi şutează moale din 17 metri. Zima nu are emoţii.

Minutul 45+2: Pauză! Scorul este 0-0.

Minutul 39: Cisotti trage din afara careului, dar mingea este deviată în corner.

--------------------------

Oţelul arată şi în acest sezon ca o echipă solidă, după ce sezonul trecut a obţinut rezultate remarcabile în condiţii dificile. Echipa lui Dorinel Munteanu este pe locul 3, cu 11 puncte.

În tabăra opusă, Petrolul Ploieşti ocupă locul 5, cu 9 puncte.