"Bă, fraţilor, suntem în urna a treia, mă, aproape de inexistenţă". Discurs dur după victoria României în Kosovo | VIDEO EXCLUSIV "Bă, fraţilor, suntem în urna a treia, mă, aproape de inexistenţă". Discurs dur după victoria României în Kosovo | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Execuţie în direct! Germania a învins-o pe Ungaria, scor 5-0 VIDEO | Execuţie în direct! Germania a învins-o pe Ungaria, scor 5-0
VIDEO | Zi spectaculoasă în Nations League! S-au marcat 34 de goluri VIDEO | Zi spectaculoasă în Nations League! S-au marcat 34 de goluri
Gigi Becali a dat ordinul! Cei trei fotbalişti care vor juca în atac la FCSB Gigi Becali a dat ordinul! Cei trei fotbalişti care vor juca în atac la FCSB
Modul în care a fost tratată delegaţia României de kosovari | EXCLUSIV Modul în care a fost tratată delegaţia României de kosovari | EXCLUSIV
U BT Cluj - CSM Oradea, scor 93-84, în finala Turneului Memorial ”Toni Alexe” U BT Cluj - CSM Oradea, scor 93-84, în finala Turneului Memorial ”Toni Alexe”

VIDEO | Oţelul Galaţi - Farul Constanţa 0-0. Epilogul etapei se termină indecis

Superliga Publicat de Daian Cutu pe 22 iul 2024

Oţelul Galaţi a încheiat la egalitate pe teren propriu, 0-0, cu Farul Constanţa, în ultimul meci al etapei a doua din Superligă.

La Galaţi, gazdele au avut prima ocazie, în minutul 6, când Jonathan Cisse a reluat cu o lovitură de cap la cornerul lui Cisotti, însă mingea s-a dus direct în braţele lui Buzbuchi. Constănţenii au replicat cu ocazia lui Rivaldinho, din minutul 20, apoi Grameni a şutat de la marginea careului, în minutul 29, însă portarul Iustin Popescu a respins şi la pauză s-a intrat cu 0-0.

În minutul 58 Narek Grigoryan a înscris pentru Farul, însă balonul ieşise în afara terenului, şi golul a fost anulat. După numai un minut, acelaşi Grigoryan a trimis în bara transversală. Constănţenii au mai avut o bară în minutul 72, prin Dan Sîrbu, iar Radaslavescu a ratat în minutul 77 şi meciul s-a încheiat 0-0.

Oţelul are 4 puncte şi este pe locul 6, în timp ce Farul rămâne singura echipă din Superligă care nu a marcat în două etape. Constănţenii sunt pe locul 12, cu un singur punct.

VIDEO | Oţelul Galaţi - Farul Constanţa 0-0, în direct la Prima Sport 1. Echipele de start:

• Oţelul: I. Popescu - Adăscăliţei, Cisse, Stefanovic, S. Rus - Cisotti, Zivulic, J. Pedro - Frederic, A. Pop, Duric
  • Farul: Buzbuchi - Sîrbu, M. Popescu, G. Marins, Cr. Ganea - Vînă, Queiros, Grameni - G. Iancu, Rivaldinho, Grigoryan

Minutul 90+4: Final de meci! Se termină 0-0.

Minutul 76: Grygorian scapă de un adversar şi trage în Popescu, apoi pe respingere Radaslavescu are o ratare uriaşă.

Minutul 72: Sîrbu se înalţă şi trage cu capul în bară.

Minutul 58: Grigoryan înscrie, dar reuşita este anulată, deoarece mingea a ieşit anterior în afara terenului.

Minutul 45+4: Pauză! Scorul este 0-0.

Minutul 45+2: Pop se descurcă în careu de lângă mai mulţi adversari, dar nu îl învinge pe Buzbuchi.

Minutul 36: Gabi Iancu îşi pune bine mingea pentru şut, dar portarului Oţelului scoate în corner.

Minutul 20: Popescu scoate de sub transversală la execuţia cu capul a lui Rivaldinho.

Minutul 6: Cisse a trimis cu capul în braţele lui Buzbuchi. Mingea a venit din corner.

--------------------------------

Oţelul a început cu dreptul noul sezon şi s-a impus la Botoşani, scor 3-2.

De partea cealaltă, Farul a pierdut în mod surprinzător pe teren propriu, scor 0-1, cu Unirea Slobozia.

În sezonul precedent, constănţenii s-au impus la Galaţi, scor 1-0, în vreme ce partida de la Ovidiu s-a încheiat la egalitate, scor 1-1.