Costel Gâlcă, distrus: ”Echipa este zero barat!”
OFICIAL | „U” Cluj a bătut palma cu un atacant de naţională care marchează pe bandă rulantă OFICIAL | „U” Cluj a bătut palma cu un atacant de naţională care marchează pe bandă rulantă
Selecţionerul Australiei a demisionat după startul slab al echipei în faza a treia a preliminariilor CM

Jannik Sinner a devenit ambasador al programului de voluntariat pentru Jocurile Olimpice de iarnă din 2026

Adi Petre a dezvăluit totul despre perioada petrecută la FCSB: „A venit domnul Becali în vestiar. Ştiam dinainte” Adi Petre a dezvăluit totul despre perioada petrecută la FCSB: „A venit domnul Becali în vestiar. Ştiam dinainte”
Fostul jucător de la FCSB a răbufnit după ultimele decizii luate de Gigi Becali: „Când vii în România eşti trist, îţi dai seama cât de mare e diferenţa” Fostul jucător de la FCSB a răbufnit după ultimele decizii luate de Gigi Becali: „Când vii în România eşti trist, îţi dai seama cât de mare e diferenţa”

VIDEO | Newcastle - Tottenham 2-1. Primul meci stagional pentru Radu Drăguşin

Premier League Publicat de Daian Cutu pe 1 sep 2024

Tottenham Hotspur, cu Radu Drăguşin titular, a pierdut duminică, în deplasare, cu Newcastle United, scor 1-2. Chelsea şi Crystal Palace au încheiat la egalitate, 1-1.

Newcastle a deschis scorul în minutul 37 al meciului cu Tottenham, din etapa a treia. Harvey Barnes a înscris pentru gazde şi la pauză a fost 1-0 pentru Newcastle. Londonezii au egalat în minutul 56, prin autogolul lui Dan Burn, iar gazdele au înscris golul victoriei în minutul 78, când Alexander Isak a trimis în plasă din pasa lui Jacob Murphy.

Newcastle s-a impus cu 2-1 şi are 7 puncte, ocupând locul 4, în timp ce Tottenham are 4 puncte, şi e pe 10. Fundaşul român Radu Drăguşin a fost integralist la Tottenham şi a fost notat cu 7,1 de site-ul de specialitate, Sofascore.