"Bă, fraţilor, suntem în urna a treia, mă, aproape de inexistenţă". Discurs dur după victoria României în Kosovo | VIDEO EXCLUSIV "Bă, fraţilor, suntem în urna a treia, mă, aproape de inexistenţă". Discurs dur după victoria României în Kosovo | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Execuţie în direct! Germania a învins-o pe Ungaria, scor 5-0 VIDEO | Execuţie în direct! Germania a învins-o pe Ungaria, scor 5-0
VIDEO | Zi spectaculoasă în Nations League! S-au marcat 34 de goluri VIDEO | Zi spectaculoasă în Nations League! S-au marcat 34 de goluri
Gigi Becali a dat ordinul! Cei trei fotbalişti care vor juca în atac la FCSB Gigi Becali a dat ordinul! Cei trei fotbalişti care vor juca în atac la FCSB
Modul în care a fost tratată delegaţia României de kosovari | EXCLUSIV Modul în care a fost tratată delegaţia României de kosovari | EXCLUSIV
U BT Cluj - CSM Oradea, scor 93-84, în finala Turneului Memorial ”Toni Alexe” U BT Cluj - CSM Oradea, scor 93-84, în finala Turneului Memorial ”Toni Alexe”

VIDEO | Meciul cu Sepsi i-a lăsat lui Prepeliţă un gust amar. ”E o lecţie”

Gloria Buzău Publicat de Daian Cutu pe 22 iul 2024

Sepsi OSK a învins în deplasare, scor 2-1, formaţia Gloria Buzău, în etapa a doua a Superligii.

Echipa din Buzău a marcat golul care ar fi adus egalarea în minutul 90+4, dar acesta a fost anulat pe motiv de offside după consultarea VAR.

Antrenorul Gloriei, Andrei Prepeliţă, a declarată că e dezamăgit de modul în care elevii săi au abordat repriza secundă.

”Am avut o discuţie cu băieţii înainte de meci să fim atenţi la şuturile lor. Am luat golul doi, iar echipa era căzută. Sunt câţiva jucători care nu au o mentalitate de învingători, vin de la Liga 2 şi trebuie să crească nivelul.

E o lecţie, aşa trebuie să tratăm meciurile de acasă, cum am jucat a doua repriză. Nu avem nimic de pierdut. Lotul este complet, mâine se vor întâmpla nişte mutări, dar lotul e complet. Mai avem jucători pe care trebuie să îi aducem la un nivel bun fizic”
, a spus antrenorul buzoienilor, la flash-interviu.