Un număr de 68 de echipaje vor lua startul TESS Rally Braşov - Ediţia 53 Un număr de 68 de echipaje vor lua startul TESS Rally Braşov - Ediţia 53
Ons Jabeur a anunţat că nu va mai evolua în acest sezon Ons Jabeur a anunţat că nu va mai evolua în acest sezon
VIDEO | Rapid - ”U” Cluj, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. „Sepcile Roşii” au deschis scorul, în urma unei faze superbe VIDEO | Rapid - ”U” Cluj, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. „Sepcile Roşii” au deschis scorul, în urma unei faze superbe
A fost anunţată echipa României pentru turneul final BJK Cup! Cele cinci sportive alese de Horia Tecău A fost anunţată echipa României pentru turneul final BJK Cup! Cele cinci sportive alese de Horia Tecău
Louis Munteanu a spus că e mai inteligent decât fundaşii de la FCSB! Replica lui Dawa Louis Munteanu a spus că e mai inteligent decât fundaşii de la FCSB! Replica lui Dawa
MM Stoica, dat pe spate de preferatul lui Becali: ”A fost concentrat” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Marc Marquez, weekend perfect în Aragon! Ibericul a câştigat şi cursa principală

Auto-Moto Publicat de Daian Cutu pe 1 sep 2024

Lider în Marele Premiu al Aragonului de la început până la sfârşit, Marc Marquez (Gresini) a obţinut duminică a 60-a victorie din carieră la MotoGP, la 1.043 de zile după precedenta sa victorie, care data din octombrie 2021.

Sextuplul campion mondial a terminat în faţa lui Jorge Martin (Pramac) şi Pedro Acosta (Red Bull). Francesco Bagnaia a căzut în turul 19 în timp ce încerca să prindă locul trei, lăsându-l astfel pe Martin cu un avans de 23 de puncte în campionat.

Etapa următoare, Gran Premio Red Bull di San Marino e della Riviera di Rimini, va avea loc  la 8 septembrie.