Un număr de 68 de echipaje vor lua startul TESS Rally Braşov - Ediţia 53 Un număr de 68 de echipaje vor lua startul TESS Rally Braşov - Ediţia 53
Ons Jabeur a anunţat că nu va mai evolua în acest sezon Ons Jabeur a anunţat că nu va mai evolua în acest sezon
VIDEO | Rapid - ”U” Cluj, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. „Sepcile Roşii” au deschis scorul, în urma unei faze superbe VIDEO | Rapid - ”U” Cluj, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. „Sepcile Roşii” au deschis scorul, în urma unei faze superbe
A fost anunţată echipa României pentru turneul final BJK Cup! Cele cinci sportive alese de Horia Tecău A fost anunţată echipa României pentru turneul final BJK Cup! Cele cinci sportive alese de Horia Tecău
Louis Munteanu a spus că e mai inteligent decât fundaşii de la FCSB! Replica lui Dawa Louis Munteanu a spus că e mai inteligent decât fundaşii de la FCSB! Replica lui Dawa
MM Stoica, dat pe spate de preferatul lui Becali: ”A fost concentrat” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Manchester United – Liverpool 0-3. Demonstraţie de forţă a ”cormoranilor”

Premier League Publicat de Daian Cutu pe 1 sep 2024

Liverpool a învins duminică, în deplasare, scor 3-0, gruparea Manchester United, în ultimul meci al etapei a treia din Premier League.

Arne Slot a câştigat duelul antrenorilor olandezi din Premier League, după ce formaţia sa, FC Liverpool, s-a impus cu 3-0, pe Old Trafford, în faţa lui Manchester United, echipă pregătită de Erik ten Hag.

Egipteanul Mohamed Salah a fost omul meciului. El a pasat decisiv la cele două goluri înscrise de „cormorani” în prima repriză, ambele fiind opera aceluiaşi jucător – Luis Diaz, în minutele 35 şi 42. În minutul 56 Liverpool a stabilit scorul final, prin Salah, şi echipa lui Arne Slot s-a impus cu 3-0.

În clasament, FC Liverpool are trei victorii şi 9 puncte, la fel ca şi campioana Manchester City, ocupând locul secund. Manchester United a bifat a doua înfrângere şi e pe 14, cu 3 puncte.