Dan Petrescu a vorbit despre Louis Munteanu! "El nu a înţeles" Dan Petrescu a vorbit despre Louis Munteanu! "El nu a înţeles"
Campionul care a fost la un pas de tragedie. Rămas fără maşină după un incendiu, Arian-Cristian Notreţu este un exemplu pentru mulţi Campionul care a fost la un pas de tragedie. Rămas fără maşină după un incendiu, Arian-Cristian Notreţu este un exemplu pentru mulţi
Ionel Ganea trage semnalul de alarmă: ”Gigi Becali sper să fie inteligent, să joace măcar la rezultat!”
Probleme mari la Rapid! Jucătorul e în pericol să rateze derby-ul cu FCSB Probleme mari la Rapid! Jucătorul e în pericol să rateze derby-ul cu FCSB
A fost anunţat numele arbitrului care va conduce meciul dintre FCSB şi Rapid A fost anunţat numele arbitrului care va conduce meciul dintre FCSB şi Rapid
România a urcat în clasamentul FIFA! România a urcat în clasamentul FIFA!

VIDEO | Liverpool - Chelsea 2-1. ”Cormoranii” termină etapa pe primul loc

Premier League Publicat de Daian Cutu pe duminică, 20:45

Liverpool a întrecut pe teren propriu, scor 2-1, gruparea londoneză Chelsea, în etapa a 8-a din Premier League.

„Cormoranii” au deschis scorul prin Mohamed Salah, în minutul 29, din penalti, iar oaspeţii au egalat în startul reprizei secunde, când Nicolas Jackson a înscris din pasa lui Moises Caicedo. Salah a revenit în prim plan trei minute mai târziu, când i-a pasat decisiv lui Curtis Jones şi acesta a pus pe tabelă ceea ce avea să fie scorul final, 2-1 pentru Liverpool. Chelsea a forţat egalarea, Liverpool s-a apărat şi a încercat poarta lui Roberts Sanchez, dar nu s-a mai înscris.

Cu această victorie la limită FC Liverpool revine pe primul loc din Premier League, cu 21 de puncte, iar Chelsea se plasează pe locul 6, cu 14 puncte.