Antrenorul Marcelo Gallardo va pleca de la Al-Ittihad Antrenorul Marcelo Gallardo va pleca de la Al-Ittihad
VIDEO | Zidul Drăguşin! Românul a intervenit fabulos cu capul la şutul trimis de Bernardo Silva VIDEO | Zidul Drăguşin! Românul a intervenit fabulos cu capul la şutul trimis de Bernardo Silva
VIDEO | A încercat să intre în istorie! Ianis Hagi a vrut să îi dea gol lui Real Madrid de la mijlocul terenului VIDEO | A încercat să intre în istorie! Ianis Hagi a vrut să îi dea gol lui Real Madrid de la mijlocul terenului
VIDEO | UBT Cluj - CSM Oradea 74-69. Campioana în exerciţiu mai face un pas spre un nou titlu VIDEO | UBT Cluj - CSM Oradea 74-69. Campioana în exerciţiu mai face un pas spre un nou titlu
LIVE VIDEO | Real Madrid - Alaves, 3-0, în direct la Prima Sport 2! Ianis Hagi, aproape de gol LIVE VIDEO | Real Madrid - Alaves, 3-0, în direct la Prima Sport 2! Ianis Hagi, aproape de gol
LIVE VIDEO | Tottenham - Manchester City 0-2, în direct la Prima Sport 1! Haaland reuşeşte dubla LIVE VIDEO | Tottenham - Manchester City 0-2, în direct la Prima Sport 1! Haaland reuşeşte dubla

VIDEO | Leverkusen - Stuttgart 2-2. ”Aspirinele” îşi păstrează din nou dramatic seria de invincibilitate

Bundesliga Publicat de Daian Cutu pe 27 apr 2024

Campioana Germaniei, Bayer Leverkusen a încheiat la egalitate sâmbătă seara, pe teren propriu, scor 2-2, cu VfB Stuttgart, în etapa a 31-a din Bundesliga.

Oaspeţii au deschis scorul în minutul 47, prin Chris Fuhrich, iar în minutul 57 Deniz Undav a făcut 2-0. Elevii lui Xabi Alonso au înscrius după numai patru minute, prin Amine Adli.

La ultima fază a meciului, o lovitură liberă, Wirtz a trimis în careu şi Robert Andrich a egalat în minutul 90+6.

S-a terminat 2-2 şi Bayer Leverkusen ajunge la 46 de meciuri fără înfrângere, conducând în clasamentul Bundesligii cu 81 de puncte. VfB Stutgart are 64 de puncte şi este pe locul 3.