Nice a umilit-o pe Saint-Etienne în Ligue 1. A fost 6-0 la pauză! Nice a umilit-o pe Saint-Etienne în Ligue 1. A fost 6-0 la pauză!
VIDEO | Dorinel Munteanu, iureş la flash-interviu. ”Poate trebuia să fiu şi mai dur” VIDEO | Dorinel Munteanu, iureş la flash-interviu. ”Poate trebuia să fiu şi mai dur”
Bogdan Cosmescu i-a răspuns lui Dorinel Munteanu! "Nu înţelege" | VIDEO EXCLUSIV
A văzut gestul lui Dorinel Munteanu şi a reacţionat! "Am devenit şi foarte sensibili" | VIDEO EXCLUSIV A văzut gestul lui Dorinel Munteanu şi a reacţionat! "Am devenit şi foarte sensibili" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | ”Îmi place să jucăm un fotbal frumos”. Zeljko Kopic continuă seria excelentă VIDEO | ”Îmi place să jucăm un fotbal frumos”. Zeljko Kopic continuă seria excelentă
”Suntem obişnuiţi”. Jucătorul Oţelului a reacţionat după ce a fost luat de guler în timpul meciului de antrenor ”Suntem obişnuiţi”. Jucătorul Oţelului a reacţionat după ce a fost luat de guler în timpul meciului de antrenor

VIDEO | Ipswich Town – Liverpool 0-2. ”Cormoranii” nu s-au cramponatd e nou-promovată

Premier League Publicat de Daian Cutu pe 17 aug 2024

Liverpool a învins sâmbătă, în deplasare, scor 2-0, gruparea Ipswich Town, într-un meci din prima etapă a campionatului Angliei, Premier League.

Chiar dacă gazdele au început mai bine meciul de pe Portman Road, având şi două ocazii mari de gol în prima parte, „cormoranii” au echilibrat jocul şi au rezolvat problema învingătoarei în numai cinci minute din partea secundă. În minutul 60 Mohamed Salah a pasat şi Diogo Jota a deschis scorul, pentru ca în minutul 65 Salah să stabilească rezultatul final.

FC Liverpool s-a impus cu 2-0, iar Salah a mai stabilit un record: cu golul înscris împotriva lui Ipswich Town este jucătorul cu cele mai multe goluri marcate în prima etapă din Premier League. Egipteanul a înscris de nouă ori începând cu anul 2017, când a semnat cu FC Liverpool.