Un număr de 68 de echipaje vor lua startul TESS Rally Braşov - Ediţia 53 Un număr de 68 de echipaje vor lua startul TESS Rally Braşov - Ediţia 53
VIDEO | Rapid - ”U” Cluj, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. „Sepcile Roşii” au deschis scorul, în urma unei faze superbe VIDEO | Rapid - ”U” Cluj, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. „Sepcile Roşii” au deschis scorul, în urma unei faze superbe
Ons Jabeur a anunţat că nu va mai evolua în acest sezon Ons Jabeur a anunţat că nu va mai evolua în acest sezon
A fost anunţată echipa României pentru turneul final BJK Cup! Cele cinci sportive alese de Horia Tecău A fost anunţată echipa României pentru turneul final BJK Cup! Cele cinci sportive alese de Horia Tecău
Louis Munteanu a spus că e mai inteligent decât fundaşii de la FCSB! Replica lui Dawa Louis Munteanu a spus că e mai inteligent decât fundaşii de la FCSB! Replica lui Dawa
MM Stoica, dat pe spate de preferatul lui Becali: ”A fost concentrat” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | În inferioritate numerică, Dortmund a scos doar un egal la Bremen

Bundesliga Publicat de Daian Cutu pe 31 aug 2024

Borussia Dortmund a încheiat la egalitate sâmbătă, în deplasare, scor 0-0, cu formaţia Werder Bremen, în etapa a doua din Bundesliga. Într-un alt meci, Hoffenheim, viitoarea adversară a echipei FCSB în Liga Europa, a pierdut la Frankfurt, scor 1-3.

La Bremen, Borussia a avut ocaziile mari, dar nu a reuşit să înscrie, chiar dacă finalul i-a aparţinut. Dortmund a evoluat în zece din minutul 73, când Nico Schlotterbeck a primit al doilea cartonaş galben şi a fost eliminat.

Borussia e pe primul loc în clasament, deocamdată, cu 4 puncte.

Hoffenheim, viitoarea adversară din Liga Europa pentru echipa bucureşteană FCSB, a fost învinsă la Frankfurt, de Eintracht, cu 3-1. Oaspeţii au început bine repriza secundă, dar au cedat după golul de 3-1 primit de la Omar Marmoush.

Rezultate înregistrate sâmbătă, în etapa a doua din Bundesliga:

VfB Stuttgart – FSV Mainz 3-3 (Millot 8, Lewleing 15, Rieder 88 / Amiri 43, Burkardt 62, Leitsch 90+4);

Eintracht Frankfurt – Hoffenheim 3-1 (Ekitike 24, H. Larsson 33, Marmoush 56 / Kramaric 54);

Werder Bremen – Borussia Dortmund 0-0;

VfL Bochum - Borussia Monchengladbach 0-2 (Kleindienst 67, Honorat 78);

Holstein Kiel – VfL Wolfsburg 0-2 (Arnold 27, Bornauw 30).