Un jucător în vârstă de 15 ani a murit în urma unei încăierări la un meci în Paraguay Un jucător în vârstă de 15 ani a murit în urma unei încăierări la un meci în Paraguay
Un important om de afaceri vrea să preia un club de tradiţie. ”Echipa este pe un drum bun” Un important om de afaceri vrea să preia un club de tradiţie. ”Echipa este pe un drum bun”
Patronul lui CFR Cluj a dezvăluit ce transferuri doreşte la iarnă. ”Să se poată dezvolta la noi” Patronul lui CFR Cluj a dezvăluit ce transferuri doreşte la iarnă. ”Să se poată dezvolta la noi”
Ben Yedder a scăpat de arestul preventiv în aşteptarea procesului pentru agresiune sexuală Ben Yedder a scăpat de arestul preventiv în aşteptarea procesului pentru agresiune sexuală
Ar trebui să se retragă Cristi Săpunaru? A oferit un răspuns fără să stea pe gânduri Ar trebui să se retragă Cristi Săpunaru? A oferit un răspuns fără să stea pe gânduri
Mai rău de atât nici că se poate! Încă o lovitură dură încasată de Ianis Hagi la Rangers Mai rău de atât nici că se poate! Încă o lovitură dură încasată de Ianis Hagi la Rangers

VIDEO | Gloria Buzău - Oţelul 0-0. Gazonul a afectat grav calitatea fotbalului

Superliga Publicat de Daian Cutu pe sâmbătă, 20:33

Gloria Buzău a remizat pe teren propriu, scor 0-0, cu echipa Oţelul Galaţii, într-un meci din etapa a noua a Superligii.

De la ospeţii a fost eliminat Stevanovic, în minutul 90+1, după ce a primit al doilea cartonaş galben.

VIDEO | Gloria Buzău - Oţelul 0-0, în direct la Prima Sport 1. Echipele de start:

• Gloria Buzău: Lazar- Ferrarresso, Cestor, Turda, Dumitraşcu - Akhmatov, Dr.Albu - Jipa, Budescu, I.Gheorghe - Matos
  • Oţelul: I.Popescu, Zhelev, Cisse, Stefanovic, Tomasevic - Cisotti, Zivulic, Joao Lameira - Maciel, Al.Pop, Tănasă

Minutul 90+5: Final de meci! Se termină 0-0.

Minutul 90+1: Stefanovic vede al doilea cartonaş galben pentru comportament nesportiv şi e eliminat.

Minutul 79: Budescu trimite o pasă genială la Stan, care nu ajunge la timp şi reia foarte slab din câţiva metri.

Minutul 52: Maciel imprimă efect balonului din 15 metri. Mingea s-a dus puţin pe lângă.

Minutul 45+2: Pauză! Scorul este 0-0.

Minutul 44: Budescu este găsit în câţiva metri, dar reia moale din cauza gazonului. Mingea e respinsă în corner.

Minutul 16: Budescu trage din marginea careului pe lângă poartă.

---------------------

Înaintea acestui duel, Gloria Buzău ocupă ultimul loc în clasament, cu numai 5 puncte acumulate după primele 8 etape. Buzoienii au un bilanţ negru, cu o victorie, 2 egaluri şi 5 înfrângeri în actuala ediţie.

De cealaltă parte, Oţelul este neînvinsă în acest sezon. Gălăţenii se află pe al treilea loc de podium, cu 15 puncte acumulate după 7 etape, la egalitate de puncte cu echipa de pe locul secund, Universitatea Craiova, dar cu un meci mai puţin.

Cele două echipe s-au întâlnit de mai multe ori de-a lungul timpului. Ultimul meci direct a fost câştigat de Gloria Buzău, scor 1-0, pe vremea când ambele echipe evoluau în Liga 2.