Rodrigo Bentancur riscă mai multe meciuri de suspendare, după remarci rasiste la adresa coechipierului său sud-coreean Heung-min Son

Rafael Nadal nu va participa la Laver Cup

Fostul antrenor al Cristinei Neagu, reacţie neaşteptată după anunţul de retragere al sportivei românce. „Interesul personal a fost primordial” | EXCLUSIV VIDEO Fostul antrenor al Cristinei Neagu, reacţie neaşteptată după anunţul de retragere al sportivei românce. „Interesul personal a fost primordial” | EXCLUSIV VIDEO
MM Stoica, poveste savuroasă despre Cristina Neagu: ”Era mai bună decât vreo 3 de la FCSB. Am văzut-o cum lovea mingea cu piciorul!” | VIDEO EXCLUSIV

Dinamo Bucureşti, debut cu victorie în Liga Campionilor, cu danezii de la Fredericia HK. David Popovici a fost în tribune Dinamo Bucureşti, debut cu victorie în Liga Campionilor, cu danezii de la Fredericia HK. David Popovici a fost în tribune
Fostul canotor australian Drew Ginn cere ajutor după ce i-au fost furate cele patru medalii olimpice

VIDEO | Gladbach - Leverkusen 2-3. Sezonul din Bundesliga debutează cum nu se poate mai spectaculos!

Bundesliga Publicat de Daian Cutu pe 24 aug 2024

Campioana Germaniei, Bayer Leverkusen, a învins în deplasare, scor 3-2, gruparea Borussia Monchengladbach, în primul meci al noii ediţii din Bundesliga. Oaspeţii au marcat golul victoriei în minutul 90+11

Startul meciului de pe Borussia-Park părea să aducă echipei campioane, Bayer Leverkusen, o victorie facilă în faţa Borussiei Monchengladbach. Granit Xhaka, în minutul 12, şi Florian Wirtz, în minutul 38, au pus pe tabelă un 2-0 pentru oaspeţi.

Borussia a revenit însă în partea secundă. Nico Elvedi a redus din diferenţă, în minutul 59, iar Tim Kleindienst a egalat în minutul 85. Însă în minutul 90+11un fault al lui Itakura asupra lui Adli, în suprafaţa de pedeapsă, a adus un penalti pentru Leverkusen. Wirtz a şutat, portarul Omlin a respins în faţă şi tot Wirtz a înscris aducând victoria campioanei, Bayer Leverkusen, cu scorul de 3-2.