VIDEO | Real Madrid - Barcelona 0-4. Catalanii au strălucit în fieful eternei rivale VIDEO | Real Madrid - Barcelona 0-4. Catalanii au strălucit în fieful eternei rivale
Un nou meci excelent pentru Cătălin Cîrjan la Dinamo. ”Echipa mă pune în valoare” Un nou meci excelent pentru Cătălin Cîrjan la Dinamo. ”Echipa mă pune în valoare”
EXCLUSIV | ”Are probleme mari, neaşteptat”. MM Stoica, uluit de situaţia unei formaţii din Superliga EXCLUSIV | ”Are probleme mari, neaşteptat”. MM Stoica, uluit de situaţia unei formaţii din Superliga
VIDEO | Werder Bremen - Bayer Leverkusen 2-2. Campioana Germaniei a ratat victoria pe final VIDEO | Werder Bremen - Bayer Leverkusen 2-2. Campioana Germaniei a ratat victoria pe final
”Am avut sentimentul că trebuie să reacţionez”. Zeljko Kopic a explicat faza eliminării de la Sibiu ”Am avut sentimentul că trebuie să reacţionez”. Zeljko Kopic a explicat faza eliminării de la Sibiu
"Sunt lucruri normale”. Marius Măldărăşanu, reacţie cu privire la plecarea de la Hermannstadt "Sunt lucruri normale”. Marius Măldărăşanu, reacţie cu privire la plecarea de la Hermannstadt

VIDEO | Florentin Petre, emoţionat până la lacrimi de galeria lui Dinamo

Dinamo Publicat de Daian Cutu ieri, 21:26

Dinamo a învins în deplasare, scor 2-0, formaţia FC Hermannstadt, în etapa a 14-a din Superligă.

Antrenorul secund de la Dinamo, Florentin Petre, a fost protagonistul unui moment emoţionant în prelungiri. Acesta a izbucnit în lacrimi după ce galeria a început să scandeze lucruri frumoase despre el.

Petre a avut rol de principal la meciul de sâmbătă seara, după ce Zeljko Kopic a fost eliminat pentru proteste în prima repriză.

”Câinii” merg perfect în Superliga!

Dinamo a deschis scorul la Sibiu prin Selmani, care a transformat în minutul 32  un penalti primit pentru un fault în careul gazdelor asupra lui Cîrjan.

”Alb-roşii” au rămas fără antrenor pe bancă la trei minute după marcarea golului, Kopic fiind eliminat de arbitrul Vidican. Dinamo şi-a acontat victoria după golul de 2-0 marcat de Boateng în minutul 88 şi formaţia din Ştefan cel Mare a urcat pe locul 4 în clasament, cu 21 de puncte. Hermannstadt este pe 14, cu 13 puncte adunate şi are patru înfrângeri consecutive.