Constantin Zotta nu a mai suportat acuzaţiile aduse de Dan Şucu şi a răbufnit: „A coborât prea mult nivelul! Să facă şi el măcar 10% din ce am făcut noi!” | EXCLUSIV Constantin Zotta nu a mai suportat acuzaţiile aduse de Dan Şucu şi a răbufnit: „A coborât prea mult nivelul! Să facă şi el măcar 10% din ce am făcut noi!” | EXCLUSIV
VIDEO | Valencia - Las Palmas 2-3. Spectacol în duelul codaşelor din Spania VIDEO | Valencia - Las Palmas 2-3. Spectacol în duelul codaşelor din Spania
Denis Alibec, la pământ după umilinţa cu Rapid: ”E cea mai ruşinoasă înfrângere din cariera mea!”

Etapa din Serie A s-a terminat cu un succes clar al Monzei pe terenul Veronei Etapa din Serie A s-a terminat cu un succes clar al Monzei pe terenul Veronei
VIDEO | Gică Hagi, confuz şi dărâmat după umilinţa cu Rapid. ”E o situaţie grea” VIDEO | Gică Hagi, confuz şi dărâmat după umilinţa cu Rapid. ”E o situaţie grea”
Basarab Panduru, uluit după ce Gică Hagi a fost umilit de Şumudică:  ”Nu are cine să vină de pe bancă!”  | VIDEO EXCLUSIV

Basarab Panduru, uluit după ce Gică Hagi a fost umilit de Şumudică: ”Nu are cine să vină de pe bancă!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | FCU Craiova - FC Voluntari 0-0. Fotbal plăcut doar o repriză

Liga II Publicat de Daian Cutu ieri, 18:22

FCU Craiova a încheiat la egalitate, scor 0-0, meciul susţinut în compania echipei FC Voluntari, în etapa a X-a din Liga II.

Craiovenii au jucat în inferioritate numerică din minutul 66, când a fost eliminat Bălaşa.

În clasament, FC Voluntari ocupă locul 6, cu 16 puncte, în timp ce Craiova este pe 11, cu 14 puncte.

VIDEO | FCU Craiova - FC Voluntari 0-0, în direct la Prima Sport 1. Echipele de start:

• FCU Craiova: C. Sandu – Padula (cpt.), Rz. Bălaşa, A. Camara, Lumbu, Andr. Dragu – Abbey, Vl. Pop, Bounaas, Răduţ – Ibrahim
  • FC Voluntari: Ius. Chirilă – Piţian, Armaş (cpt.), Andreş, Al. Şuteu – Pandele, Panos, Marvin – Merloi, Fantis, Carnat

Minutul 90+5: Final de meci! Se termină 0-0

Minutul 66: Bălaşa are o intrare dură la Carnat şi vede al doilea galben. FCU are un om în minus.

Minutul 49: Merloi trece pe lângă mai mulţi adversari şi şutează. Sandu scoate acrobatic cu piciorul.

Minutul 45+3: Pauză! Scorul este 0-0

Minutul 45+2: Merloi rezistă unui adversar şi şutează din întoarcere. Mingea a lovit transversala.

Minutul 40: Padula trece de un adversar, apoi pătrunde în careu şi reprimeşte. Mingea trimisă de acesta este prinsă cu ceva şansă de Chirilă.

Minutul 26: Bounaas trimite din interiorul careului cu capul în bară.

Minutul 21: O nouă şansă irostă de Pandele. Jucătorul de la Voluntari a reluat din 6 metri, dar Sandu a respins spectaculos.

Minutul 4: Pandele îl lobează pe portar, dar mingea nu trece peste Sandu.

--------------------------------

Înaintea acestui duel, FCU Craiova se află pe locul 13, cu 13 puncte acumulate după primele 9 etape. Oltenii au obţinut doar 2 puncte din ultimele 3 etape, rezultate ruşinoase având în vedere că au jucat cu nou promovatele CSM Focşani, CS Afumaţi şi FC Bihor.

De cealaltă parte, FC Voluntari stă ceva mai bine. Ilfovenii vin după victoria cu CS Afumaţi, iar în cazul unui succes astăzi pe Oblemenco, pot urca pe loc de play-off.

Ultima confruntare dintre cele două combatante a avut loc la începutul acestui an, pe vremea când ambele se aflau în Superlgia. Întâlnirea de atunci s-a încheiat cu o remiză albă.