”Suntem obişnuiţi”. Jucătorul Oţelului a reacţionat după ce a fost luat de guler în timpul meciului de antrenor ”Suntem obişnuiţi”. Jucătorul Oţelului a reacţionat după ce a fost luat de guler în timpul meciului de antrenor
Disputa Mbappe - PSG: clubul refuză în continuare să plătească şi face apel Disputa Mbappe - PSG: clubul refuză în continuare să plătească şi face apel
VIDEO | Oţelul - Dinamo 1-1. Echitate între formaţiile ce au impresionat în startul de sezon VIDEO | Oţelul - Dinamo 1-1. Echitate între formaţiile ce au impresionat în startul de sezon
A fost găsit înlocuitorul lui Vassaras la şefia CCA! "Trebuie forţe proaspete" A fost găsit înlocuitorul lui Vassaras la şefia CCA! "Trebuie forţe proaspete"
Mihai Stoica a auzit că Gigi Becali a fost chemat la Comisii şi a reacţionat! "În 1989, în decembrie, au fost oameni care au murit pentru ca să putem vorbi" | EXCLUSIV Mihai Stoica a auzit că Gigi Becali a fost chemat la Comisii şi a reacţionat! "În 1989, în decembrie, au fost oameni care au murit pentru ca să putem vorbi" | EXCLUSIV
VIDEO | Cagliari - Empoli 0-2. Răzvan Marin, răpus de fosta echipă VIDEO | Cagliari - Empoli 0-2. Răzvan Marin, răpus de fosta echipă

VIDEO | FCSB vrea să uite repede meciul de la Piteşti. Oaidă: "A fost un joc haotic. E foarte bine că revenim pe Arena Naţională"

FCSB Publicat de Andrei Ionascu pe 26 ian 2021

FCSB a ratat victoria la Piteşti, în condiţiile în care a jucat pe un teren acoperit cu zăpadă. După 0-0 cu FC Argeş, în etapa a 19-a din Liga 1, mijlocaşul Răzvan Oaidă a declarat că jocul de pase al ‘roş-albaştrilor’ a fost imposibil pe gazonul de la Piteşti.

FCSB a avut câte o bară în fiecare dintre reprize. Mai întâi, Dennis Man a nimerit transversala în minutul 9, după o acţiune individuală. În minutul 63, Florinel Coman a şutat bine din lovitură liberă de la 20 de metri, dar mingea a lovit bara.

Raportul ocaziilor de gol a fost 13-5 pentru FCSB, care rămâne fără victorie în deplasare în 2021.

FCSB se menţine pe primul loc în Liga 1, dar CFR Cluj o poate depăşi, dacă va câştiga în această rundă.

"Ne-am dorit foarte mult să câştigăm, din păcate a fost terenul cum a fost. O vreme destul de dificilă şi nu am putut să ne facem jocul. Trebuie să câştigăm prin atitudine, prin dăruire.

Nu putem spune că am avut ghinion, dar a fost greu să ne creăm ocazii. A fost un joc haotic, nici nu puteai să faci un joc de posesie, pentru că terenul era îngheţat. În seara asta, a depins foarte mult de vreme.

Este foarte bine că revenim pe Arena Naţională, e un teren impecabil. Acolo ne-am obişnuit să jucăm, mi se pare că sunt spaţii mai mari şi putem să deschidem echipa adversă", a spus Răzvan Oaidă la finalul partidei de la Piteşti.