Un număr de 68 de echipaje vor lua startul TESS Rally Braşov - Ediţia 53 Un număr de 68 de echipaje vor lua startul TESS Rally Braşov - Ediţia 53
VIDEO | Rapid - ”U” Cluj, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. „Sepcile Roşii” au deschis scorul, în urma unei faze superbe VIDEO | Rapid - ”U” Cluj, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. „Sepcile Roşii” au deschis scorul, în urma unei faze superbe
Ons Jabeur a anunţat că nu va mai evolua în acest sezon Ons Jabeur a anunţat că nu va mai evolua în acest sezon
A fost anunţată echipa României pentru turneul final BJK Cup! Cele cinci sportive alese de Horia Tecău A fost anunţată echipa României pentru turneul final BJK Cup! Cele cinci sportive alese de Horia Tecău
Louis Munteanu a spus că e mai inteligent decât fundaşii de la FCSB! Replica lui Dawa Louis Munteanu a spus că e mai inteligent decât fundaşii de la FCSB! Replica lui Dawa
MM Stoica, dat pe spate de preferatul lui Becali: ”A fost concentrat” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | FCSB - ”U” Cluj 1-1. Campioana se încurcă din nou cu ”şepcile roşii”

Superliga Publicat de Daian Cutu pe 13 iul 2024

FCSB, campioana din sezonul trecut, a început noua ediţie a Superligii cu o remiză, pe teren propriu, scor 1-1, cu Universitatea Cluj.

Au marcat: Musi ’51 / Nistor ’57 (penalty).

VIDEO | FCSB - ”U” Cluj 1-1 (Musi 51 / Nisto 57-penalty), în direct la Prima Sport 1. Echipele de start:

• FCSB: Târnovanu - Creţu, Ngezana, Dawa, Radunovic - Lixandru, Şut - Ştefănescu, Olaru, Musi - D. Popa
  • ”U” Cluj: Gertmonas - Boboc, Masoaro, I. Cristea, Chipciu - Silaghi, Bic, Ovidiu Popescu, Raţă - Nistor, Bettaieb

Minutul 90: Oancea sprintează în flac şi scoate la Bic, care reia din prima. Târnovanu are o super paradă.

Minutul 84: Miculescu scapă din marcajul lui Masoero şi trimite din 7 metri cu capul pe lângă.

Minutul 57: GOL ”U” Cluj! Edjouma îl calcă în careu pe Bettaieb. Nisto transformă de la 11 meri fără emoţii.

Minutul 51: GOL FCSB! Musi prinde un şut superb din afara careului!

Minutul 48: Miculescu marchează cu o execuţie din careu. Reuşita e anulată corect la VAR pentru offside.

Minutul 46: Edjouma trimite de la 25 de metri puţin pe lângă poartă.

Minutul 45+3: Pauză! Scorul este 0-0.

Minutul 39: Popa a trimis cu capul pe lângă poartă un balon centrat din flanc de Olaru.

Minutul 23: Olaru a reluat în forţă, dar Gertmonas a respins cu ceva emoţii.

Minutul 10: Chipciu comite o eroare mare pe respingere, dar Popa nu profită din câţiva metri.

---------------------------------

FCSB a reuşit să cucerească sezonul trecut un nou titlu de campioană după o pauză de 9 ani. „Roş-albaştri” au câştigat fără prea mari probleme campionatul, iar acum încep lupta pentru a deveni din nou campioni.

De cealaltă parte, „U” Cluj a terminat sezonul trecut pe locul 10 şi a jucat barajul pentru Conference League cu Universitatea Craiova, pe care l-a pierdut în urma loviturilor de departajare.

Ultima confruntare dintre cele două combatante s-a încheiat la egalitate, scor 0-0, iar ultima victorie a FCSB-ului în faţa ardelenilor a avut loc în 2015, scor 3-0.