Aaron Boupendza a aterizat la Bucureşti! Noul jucător al Rapidului a oferit primele declaraţii Aaron Boupendza a aterizat la Bucureşti! Noul jucător al Rapidului a oferit primele declaraţii
Cum arată programul etapei a 11-a din Superligă! Anunţul LPF

FOTO | Lando Norris a parcurs un tur al circuitul Silverstone într-un McLaren P1 LEGO Technic în mărime naturală FOTO | Lando Norris a parcurs un tur al circuitul Silverstone într-un McLaren P1 LEGO Technic în mărime naturală
Mesajul superb al lui Adi Vasile după ce Cristina Neagu şi-a anunţat retragerea: ”Este foarte aproape de sufletul meu!”

Încă un jucător OUT la FCSB pentru partida cu CFR Cluj?! „Nu ştie dacă poate juca” | EXCLUSIV VIDEO Încă un jucător OUT la FCSB pentru partida cu CFR Cluj?! „Nu ştie dacă poate juca” | EXCLUSIV VIDEO
Meci demonstrativ Novak Djokovic - Juan Martin Del Potro, în decembrie, la Buenos Aires

VIDEO | FC Voluntari - Corvinul 2-0. Ilfovenii au profitat de omul în plus avut mai bine de o repriză

Liga II Publicat de Daian Cutu pe 25 aug 2024

FC Voluntari a învins pe teren propriu, scor 2-0, gruparea hunedoreană Corvinul, într-un meci din etapa a patra a ligii secunde.

Ilfovenii au dominat prima parte, ratând câteva ocazii bune de a deschide scorul – cea din minutul 2, irosită de Crişan, fiind monumentală. Oaspeţii au rămas în zece din minutul 30, după eliminarea tânărului Lucas Câmpan. Avantajul omului în plus a fost concretizat prin golul lui Adam Nemec, din minutul 53. Gazdele au rezolvat problema învingătoarei în minutul 85, odată cu golul lui Doru Andrei, şi FC Voluntari a urcat pe locul al patrulea în clasamentul ligii a doua, cu 8 puncte.

Pentru Corvinul este primul meci disputat în această ediţie de campionat, după ce partidele din primele trei etape au fost amânate datorită faptului că hunedorenii au evoluat în cupele europene.

VIDEO | FC Voluntari - Corvinul 2-0 (Nemec 52, Andrei 86), în direct la Prima Sport 1. Echipele de start:

• FC Voluntari: Maxim, Gîţ, Armaş, Andreş, Şuteu, Schieb, Panos, Toma, Carnat, Crişan, Nemec
  • Corvinul: Lefter, Velisar, Manolache, Lică, Pîrvulescu, Cărăruş, Neacşa, Bradu, Gîrbiţa, Lupu, Cîmpan

Minutul 90+4: Final de meci! Voluntari bate cu 2-0.

Minutul 86: GOL FC Voluntari! Doru Andrei a trimis la colţul lung, iar Lefter a fost învins.

Minutul 52: GOL FC Voluntari! Carnat centrează, iar din alergare Nemec simte excelent poarta şi trimite cu capul din 5 metri.

Minutul 45+4: Pauză! Scorul este 0-0.

Minutul 45+2: Pîrvulescu pătrunde în careu, dar Maxim respinge, apoi mingea revine la Bradu. Acesta a şutat pe lângă din 7 metri.

Minutul 39: Cărăruş pătrunde în careu şi caută colţul lung. Mingea s-a dus pe lângă.

Minutul 32: Nemec reia cu capul din 5 metri. Lefter prinde fără emoţii.

Minutul 30: Cîmpan vede al doilea galben în 2 minute şi este eliminat.

Minutul 8: Crişan pune latul, dar ratează incredibil din 2 metri.

-----------------------------

Meciul de pe stadionul "Anghel Iordănescu" va marca debutul hunedorenilor în actuala sezon de Liga 2. Totodată, în această săptămână, Corvinului i-a fost revocat dreptul de promvoare, iar formaţia ilfoveană a fost una dintre cele patru echipe din Liga 2 care au făcut apel.

De partea cealaltă, FC Voluntari este fără înfrângere în actuala stagiune, cu o vicotrie şi două rezultate de egalitate în trei etape.

În sezonul precedent, FC Voluntari şi Corvinul s-au duelat în semifianlele Cupei României, partidă încheiată cu victoria trupei lui Maxim, scor 3-1.