Se schimbă sistemul la FCSB | EXCLUSIV Se schimbă sistemul la FCSB | EXCLUSIV
VIDEO | CSM Focşani - FCU Craiova 1-1! Oltenii au scăpat victoria printre degete
Dorinel Munteanu a pus tunurile pe un fost internaţional! "Iese în evidenţă prin ţinuta lui, că prin rezultate, ca antrenor, nu are cum" Dorinel Munteanu a pus tunurile pe un fost internaţional! "Iese în evidenţă prin ţinuta lui, că prin rezultate, ca antrenor, nu are cum"
Costin Lazăr a explicat de ce a plecat de la Câmpulung Costin Lazăr a explicat de ce a plecat de la Câmpulung
Un oficial din Superligă este de partea lui Dorinel Munteanu! "Merită felicitat" Un oficial din Superligă este de partea lui Dorinel Munteanu! "Merită felicitat"
Ngezana nu va juca cu Petrolul Ngezana nu va juca cu Petrolul

VIDEO | FC Voluntari - Concordia Chiajna 1-1. Derby-ul ilfovean s-a terminat indecis

Liga II Publicat de Daian Cutu pe 9 aug 2024

FC Voluntari şi Concordia Chiajna au terminat la egalitatea, 1-1, în primul meci al etapei secunde din Liga 2.

VIDEO | FC Voluntari - Concordia Chiajna 1-1 (Carnat 8 / Ciuciulete 81), în direct la Prima Sport 1. Echipele de start:

• Voluntari: Chirilă, Gîţ, Armaş, Piţian, Şuteu, Cocian, Panos, Toma, Carnat, Antonin, Nemec
  • Concordia: Vâlceanu, Alexe, Mboumbouini, Dima, Dobrescu, Lazăr, Ciuciulete, Burcea, Ion, Ghimfus, Bălan

Minutul 90+5: Final de meci! Se termină 1-1.

Minutul 81: GOL Concordia! Ciuciulete prinde un şut de senzaţie din voleu de la 22 de metri.

Minutul 53: Nemec se înalţă şi trimite cu capul pe lângă poartă din câţiva metri.

Minutul 45+4: Pauză! Voluntari conduce cu 1-0.

Minutul 45+3: Bălan este liber în marginea careului şi reia cu uşor efect. Chirilă scoate spectaculos.

Minutul 45+3: Nemec trimite din câţiva metri cu capul pe centru porţii.

Minutul 38: Lazăr şutează din lateral de la 20 de metri. Chirilă scoate în corner.

Minutul 12: Carnat trimite din întoarcere, iar Vâlceanu respinge cu greu în corner.

Minutul 7: GOL Voluntari! Gîţ sprintează în flancul drept şi centrează la Carnat, care reia nemarcat din careu.

---------------------------------

După retrogradarea din sezonul trecut, FC Voluntari a debutat cu stângul în Liga 2. Ilfovenii au remizat pe terenul celor de la CSM Slatina, scor 1-1.

Nici Conordia Chiajna nu a avut parte de un start prea bun şi a pierdut pe teren propriu cu CS Afumaţi, scor 2-4.

Ultima confruntare oficială dintre cele două combatante a avut loc în 2019, în şaisprezecimile Cupei României. Atunci, FC Voluntari se impunea cu scorul de 3-2.