Liber de contract, Răzvan Oaidă e aproape de un club din Superliga. ”Suntem în discuţii” Liber de contract, Răzvan Oaidă e aproape de un club din Superliga. ”Suntem în discuţii”
VIDEO | Rezultat mare pentru Rapid în Liga Campionilor la handbal feminin VIDEO | Rezultat mare pentru Rapid în Liga Campionilor la handbal feminin
”Ne transmite vibraţii pozitive în vestiar şi pe teren”. Christopher Braun, fericit cu schimbarea de antrenor ”Ne transmite vibraţii pozitive în vestiar şi pe teren”. Christopher Braun, fericit cu schimbarea de antrenor
Proaspăt tată, Donnarumma este în lotul PSG pentru meciul cu Brest Proaspăt tată, Donnarumma este în lotul PSG pentru meciul cu Brest
VIDEO | Gloria Buzău - Oţelul, astăzi, de la 18:45, în direct la Prima Sport 1. Echipele de start VIDEO | Gloria Buzău - Oţelul, astăzi, de la 18:45, în direct la Prima Sport 1. Echipele de start
Marius Şumudică, savuros la conferinţa de presă. ”M-a ajutat mult produsul ăsta. Mi-am cumpărat şi un ceas să văd cât dorm” Marius Şumudică, savuros la conferinţa de presă. ”M-a ajutat mult produsul ăsta. Mi-am cumpărat şi un ceas să văd cât dorm”

VIDEO | FC Bihor – ACSM Reşiţa 2-3. Bănăţenii repetă succesul din Cupă

Liga II Publicat de Daian Cutu pe 30 aug 2024

FC Bihor s-a impus pe terenul celor de la ACSM Reşiţa, 3-2, în primul meci al etapei a cincea din Liga 2.

FC Bihor – ACSM Reşiţa 2-3 (Filip 24, Chiriţoiu 55 / Haită 39, Cioiu 45+5-penalty, Samake 83), pe Prima Sport 1. Echipele de start:

• FC Bihor: Garcia – Seb. Cucu, Gal, Giafer, C. Jurj – Farcaş, I. Filip, Adl. Nica – Stahl, Sg. Jurj, Hora (cpt.)
  • ACSM Reşiţa: Goga – Dolghi, Dudea (cpt.), Andr. Burlacu, Dam. Isac, Cioiu, Chera, Rimovecz, Haită, Al. Negru, Lascu

Minutul 90+5: Final de meci! Reşiţa bate cu 3-2.

Minutul 83: GOL Reşiţa! Samake preia în careu şi reia plasat.

Minutul 78: Rimovecz trage din 5 merti pe lângă poartă.

Minutul 71: Stahl a zguduit transversala din 7 metri.

Minutul 55: GOL FC Bihor! Moga reia din foarfecă în interiorul careului, iar Chiriţoiu deviază în poartă.

Minutul 45+6: Pauză! Reşiţa conduce cu 2-1.

Minutul 45+3: GOL Reşiţa! Gal l-a faultat pe Burlacu în careu. Cioiu a transformat de la punctul cu var, deşi Garcia a ghicit colţul.

Minutul 39: GOL Reşiţa! Haită rezistă de lângă un adversar şi marcheză din cădere.

Minutul 24: GOL FC Bihor! Reşiţenii nu pot respinge o minge din lovitură liberă, care ajunge la Filip. Experimentatul jucător a reluat năpraznic din prima.

Minutul 14: Burlacu pătrunde în careu din dreapta şi trage în forţă. Garcia scoate de sub transversală.

Minutul 11: Hora îşi deschide unghiul, dar şutează în plasa laterală.

------------------------------

Cele două formaţii s-au întâlnit ultima dată marţi, tot la Oradea, în play-off-ul Cupei României. Reşiţa a avut câştigat de cauză, cu 3-1.