Rodrigo Bentancur riscă mai multe meciuri de suspendare, după remarci rasiste la adresa coechipierului său sud-coreean Heung-min Son

Rafael Nadal nu va participa la Laver Cup

Fostul antrenor al Cristinei Neagu, reacţie neaşteptată după anunţul de retragere al sportivei românce. „Interesul personal a fost primordial” | EXCLUSIV VIDEO Fostul antrenor al Cristinei Neagu, reacţie neaşteptată după anunţul de retragere al sportivei românce. „Interesul personal a fost primordial” | EXCLUSIV VIDEO
MM Stoica, poveste savuroasă despre Cristina Neagu: ”Era mai bună decât vreo 3 de la FCSB. Am văzut-o cum lovea mingea cu piciorul!” | VIDEO EXCLUSIV

Dinamo Bucureşti, debut cu victorie în Liga Campionilor, cu danezii de la Fredericia HK. David Popovici a fost în tribune Dinamo Bucureşti, debut cu victorie în Liga Campionilor, cu danezii de la Fredericia HK. David Popovici a fost în tribune
Fostul canotor australian Drew Ginn cere ajutor după ce i-au fost furate cele patru medalii olimpice

VIDEO | ”E o premieră pentru noi”. Adrian Mihalcea încurcă grav echipele ce au jucat sezonul trecut în play-off

Unirea Slobozia Publicat de Daian Cutu pe 24 aug 2024

Unirea Slobozia a învins în deplasare, scor 1-0, formaţia Sepsi OSK, într-un meci al etapei a şaptea din Superligă.

După o primă repriză în care cele două echipe au trimis un singur şut pe spaţiul porţii, nou intratul Ionuţ Coadă a înscris cu o lovitură de cap, în minutul 52, însă reuşita sa a fost anulată pentru un ofsaid. Oaspeţii au controlat meciul în partea secundă, iar în minutul 77 Aganovic a fost lovit de Ninaj în careul gazdelor şi, după verificarea VAR, arbitrul Adrian Cojocaru a dictat penalty. A executat ucraineanul Pospelov, care a transformat cu siguranţă.

Adrian Mihalcea a lăudat atitudinea elevilor săi şi a punctat că este pentru prima dată când cei din Slobozia primesc o decizie favorabilă la VAR.

”Am arătat tărie de caracter şi am revenit după trei rezultate mai puţin bune. Jocul îmi dă speranţe, am controlat destul de bine jocul şi ne-am creat o sumedenie de ocazii.

E o premieră pentru noi în Liga 1 decizia VAR favorabilă nouă. Sunt bucuros. Credeţi-mă, nu e chiar atât de uşor, ca echipă mică ce are un lot restrâns să arăţi bine contra unei echipe care a terminat în play-off sezonul trecut”,