Situaţie incredibilă: un român poate deveni campion mondial în WRC în acest weekend Situaţie incredibilă: un român poate deveni campion mondial în WRC în acest weekend
"Bă, fraţilor, suntem în urna a treia, mă, aproape de inexistenţă". Discurs dur după victoria României în Kosovo | VIDEO EXCLUSIV "Bă, fraţilor, suntem în urna a treia, mă, aproape de inexistenţă". Discurs dur după victoria României în Kosovo | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Execuţie în direct! Germania a învins-o pe Ungaria, scor 5-0 VIDEO | Execuţie în direct! Germania a învins-o pe Ungaria, scor 5-0
VIDEO | Zi spectaculoasă în Nations League! S-au marcat 34 de goluri VIDEO | Zi spectaculoasă în Nations League! S-au marcat 34 de goluri
Gigi Becali a dat ordinul! Cei trei fotbalişti care vor juca în atac la FCSB Gigi Becali a dat ordinul! Cei trei fotbalişti care vor juca în atac la FCSB
Modul în care a fost tratată delegaţia României de kosovari | EXCLUSIV Modul în care a fost tratată delegaţia României de kosovari | EXCLUSIV

VIDEO | Dorinel Munteanu, insultat de fanii Rapidului. ”Au fost câţiva mai bronzaţi puţin”

Oțelul Galați Publicat de Daian Cutu pe 3 feb 2024

Rapid Bucureşti a învins pe teren propriu, scor 2-1, pe Oţelul Galaţi, în etapa a 24-a din Superligă.

Antrenorul moldovenilor, Dorinel Munteanu, a declarat că este dezamăgit de rezultat şi a avut o remarcă foarte dură, cu privire la unii fani ai Rapidului, ce l-au jignit la confruntarea de sâmbătă seară.

”Foarte dezamăgit de această înfrângere. Am văzut două reprize total diferite, una în care Rapid a profitat de câteva greşeli ale noastre şi a reuşit să înscrie. Primul a venit după o greşeală în apărarea noastră, al doilea după o execuţie fantastică.

Repriza a doua ne-a aparţinut în totalitate, dar n-am reuşit să profităm de ocaziile pe care le-am avut. Îi ştiu de mult timp pe fanii Rapidului, sunt extraordinari, le sunt simpatic, poate câţiva au fost mai bronzaţi puţin”,
a explicat Dorinel Munteanu, la final de meci.

Oţelul se află pe poziţia a 11-a, cu 28 de puncte.