"Bă, fraţilor, suntem în urna a treia, mă, aproape de inexistenţă". Discurs dur după victoria României în Kosovo | VIDEO EXCLUSIV "Bă, fraţilor, suntem în urna a treia, mă, aproape de inexistenţă". Discurs dur după victoria României în Kosovo | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Execuţie în direct! Germania a învins-o pe Ungaria, scor 5-0 VIDEO | Execuţie în direct! Germania a învins-o pe Ungaria, scor 5-0
VIDEO | Zi spectaculoasă în Nations League! S-au marcat 34 de goluri VIDEO | Zi spectaculoasă în Nations League! S-au marcat 34 de goluri
Gigi Becali a dat ordinul! Cei trei fotbalişti care vor juca în atac la FCSB Gigi Becali a dat ordinul! Cei trei fotbalişti care vor juca în atac la FCSB
Modul în care a fost tratată delegaţia României de kosovari | EXCLUSIV Modul în care a fost tratată delegaţia României de kosovari | EXCLUSIV
U BT Cluj - CSM Oradea, scor 93-84, în finala Turneului Memorial ”Toni Alexe” U BT Cluj - CSM Oradea, scor 93-84, în finala Turneului Memorial ”Toni Alexe”

VIDEO | Dan Petrescu, dezamăgit de arbitrajul de la meciul cu Neman. ”Am avut şi două faze de penalty”

CFR Cluj Publicat de Daian Cutu pe 25 iul 2024

CFR Cluj a remizat pe teren propriu, 0-0, cu Neman Grodno, din Belarus, în manşa întâi a turului al doilea preliminar din Conference League.

Formaţia din Belarus a avut o ocazie bună pentru deschiderea scorului în minutul 20, la şutul lui Alykulov, respins de Răzvan Sava. După numai un minut, Tachtsidis a reluat spectaculos centrarea lui Kamara, dar a trimis pe lângă poarta adversă.

Pe final de primă repriză, în minutul 45+1, Tachtsidis a centrat foarte bine în faţa porţii, dar Bîrligea nu a ajuns la minge şi a fost 0-0 la pauză. Tot Bîrligea a şutat pe lângă poartă în minutul 47, iar o semnalizare eronată a unuia din tuşieri, în minutul 71, i-a privat pe clujeni de un penalti. S-a încheiat 0-0 şi săptămâna viitoare clujenii evoluează în meciul retur, pe teren neutru.

Dan Petrescu acuză că ardelenii au fost privaţi de două penalty-uri.

"Eu stiu ce meci va fi la retur. Echipele din spaţiul sovietic sunt foarte fizice şi agresive, bine organizate. N-au riscat nimic, au jucat simplu. Prima repriză a fost echilibrată, cu ocazii de ambele părţi. În partea secundă am fost superiori, am făcut presiune.

Am avut şi două faze de penalty, pe care vreau să le revăd. Astăzi nouă ne-a lipsit VAR-ul. Acel gol ne putea aduce victoria. Asta e, ştim la ce să ne aşteptăm în retur”