Un număr de 68 de echipaje vor lua startul TESS Rally Braşov - Ediţia 53 Un număr de 68 de echipaje vor lua startul TESS Rally Braşov - Ediţia 53
VIDEO | Rapid - ”U” Cluj, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. „Sepcile Roşii” au deschis scorul, în urma unei faze superbe VIDEO | Rapid - ”U” Cluj, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. „Sepcile Roşii” au deschis scorul, în urma unei faze superbe
Ons Jabeur a anunţat că nu va mai evolua în acest sezon Ons Jabeur a anunţat că nu va mai evolua în acest sezon
A fost anunţată echipa României pentru turneul final BJK Cup! Cele cinci sportive alese de Horia Tecău A fost anunţată echipa României pentru turneul final BJK Cup! Cele cinci sportive alese de Horia Tecău
Louis Munteanu a spus că e mai inteligent decât fundaşii de la FCSB! Replica lui Dawa Louis Munteanu a spus că e mai inteligent decât fundaşii de la FCSB! Replica lui Dawa
MM Stoica, dat pe spate de preferatul lui Becali: ”A fost concentrat” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Coşmar pentru Man şi Mihăilă în Serie A! Portarul Parmei a fost eliminat, iar Napoli a reuşit o revenire fabuloasă

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 1 sep 2024

Napoli a învins sâmbătă, pe teren propriu, scor 2-1, formaţia Parma, pentru care Dennis Man şi Valentin Mihăilă au fost titulari. Meciul s-a jucat în etapa a treia din Serie A, iar oaspeţii au condus cu 1-0, însă au avut portarul eliminat şi gazdele s-au impus pe final.

Mihăilă a avut prima mare ocazie pentru parmegiani la Napoli, în minutul 12, iar în minutul 15 oaspeţii au lovit de două ori bara la aceeaşi fază, prin Kowalski şi Bonny. După alte două minute Parma a primit penalti şi Bonny a transformat în minutul 19, deschiizând scorul. Elevii lui Fabio Pecchia au dominat prima repriză, dar nu au mai înscris.

În repriza secundă portarul Parmei, Zion Suzuki, a fost eliminat în minutul 75, iar în poartă a fost introdus un jucător de câmp, fundaşul Delprato. În minutul 88 arbitrul meciului a dictat penalti pentru Napoli, dar după verificarea VAR a anulat decizia, însă Lukaku a egalat în minutul 90+2, din acţiune, pentru ca lipsa portarului să se vadă în minutul 90+6, când a marcat şi Anguissa, pentru Napoli – Parma 2-1 scor final al unei partide care a avut repriza secundă prelungită cu numai puţin de 15 minute

Dennis Man a fost integralist la parmegiani, iar Valentin Mihăilă a fost înlocuit în minutul 73.

Parma rămâne cu 4 puncte după trei etape şi este pe locul 9, în timp ce Napoli e pe 4, cu 6 puncte.