VIDEO | Monza - Inter 1-1. Încă un pas greşit pentru campioana Italiei VIDEO | Monza - Inter 1-1. Încă un pas greşit pentru campioana Italiei
Gigi Becali confirmă că a vrut să mai aducă un jucător de la CFR Cluj: „Eu am vrut să îl iau” | VIDEO EXCLUSIV Gigi Becali confirmă că a vrut să mai aducă un jucător de la CFR Cluj: „Eu am vrut să îl iau” | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | FC Argeş - Concordia Chiajna, astăzi, de la ora 16:00, în direct la Prima Sport 1! Trupa lui Dică vrea toate cele trei puncte VIDEO | FC Argeş - Concordia Chiajna, astăzi, de la ora 16:00, în direct la Prima Sport 1! Trupa lui Dică vrea toate cele trei puncte
VIDEO | Rapid - „U” Cluj, astăzi, de la ora 21:00, în direct la Prima Sport 1! Partidă de foc in Giuleşti VIDEO | Rapid - „U” Cluj, astăzi, de la ora 21:00, în direct la Prima Sport 1! Partidă de foc in Giuleşti
VIDEO | UTA - Hermannstadt, astăzi, de la ora 18:00, în direct la Prima Sport 1! Sibienii vor să continue seria bună de rezultate VIDEO | UTA - Hermannstadt, astăzi, de la ora 18:00, în direct la Prima Sport 1! Sibienii vor să continue seria bună de rezultate
Jucătorul FCSB-ului, ironizat după prestaţia din meciul cu CFR Cluj: ”Parcă e un fluturaş” | EXCLUSIV Jucătorul FCSB-ului, ironizat după prestaţia din meciul cu CFR Cluj: ”Parcă e un fluturaş” | EXCLUSIV

VIDEO | Ciprian Deac, afectat de eşecul cu Pafos. ”Stare de supărare, de dezamăgire”

CFR Cluj Publicat de Daian Cutu pe 1 sep 2024

CFR Cluj a câştigat clar în deplasare, 3-0, contra celor de la Farul Constanţa, într-un meci din etapa a opta a Superligii.

Clujenii au fost cei care au luat conducerea la Ovidiu, în minutul 27 al meciului, când Simao Rocha i-a pasat lui Deac şi acesta a înscris. Farul a cerut penalti în minutul 30, după ce Mihai Popescu a fost lovit de Kamara, în careu, dar Sebastian Colţescu nu a acordat nimic. CFR şi-a majorat avantajul în minutul 56, prin Leo Bolgado, în timp ce gazdele au replicat prin ocaziile lui Vînă, din minutele 47 şi 57. Doicaru a trimis în bară, în minutul 81, irosind o altă ocazie de gol a Farului, iar oaspeţii au marcat în minutul 90+2 pentru 3-0 scor final în favoarea lui CFR Cluj.

Marcator al unui gol duminică, Ciprian Deac a rememorat dezamăgirea eliminării din Conference League, după eşecul clar din returul cu Pafos.

”Vă spun sincer că în ultimele 3 zile a fost o stare de supărare, de dezamăgire. A fost unul dintre obiectivele noastre şi l-am ratat puţin ruşinos. E bine că am avut caracter şi ne-am ridicat de jos.

Acum avem campionatul şi Cupa României. V-am spus, încă mai e acea stare de supărare, dar vine această pauză şi este bine că am câştigat.

Au fost multe meciuri din 3 în 3 zile şi s-a acumulat o stare de oboseală şi nervozitate. FCSB e o echipă care şi în anii trecuţi a revenit”, a spus Deac, la flash-interviu.