VIDEO | O nouă seară spectaculoasă în Champions Legue! City şi Inter au dat-o la pace! PSG a luat 3 puncte după o mega gafă, iar Dortmund  a rezolvat meciul pe final! Scorul serii a fost înregistrat de Celtic VIDEO | O nouă seară spectaculoasă în Champions Legue! City şi Inter au dat-o la pace! PSG a luat 3 puncte după o mega gafă, iar Dortmund a rezolvat meciul pe final! Scorul serii a fost înregistrat de Celtic
AS Roma are un nou antrenor! Surpriză mare

Campionul ucrainean la box Oleksandr Usyk, reţinut la aeroportul din Cracovia Campionul ucrainean la box Oleksandr Usyk, reţinut la aeroportul din Cracovia
Miami Heat sprijină comunitatea haitiană după afirmaţiile şocante ale lui Donald Trump Miami Heat sprijină comunitatea haitiană după afirmaţiile şocante ale lui Donald Trump
VIDEO | Bologna - Şahtior Doneţk 0-0. Oaspeţii au ratat din penalty în prima repriză VIDEO | Bologna - Şahtior Doneţk 0-0. Oaspeţii au ratat din penalty în prima repriză
VIDEO | Sparga Praga - Salzburg 3-0. Cehii încep spectaculos faza principală VIDEO | Sparga Praga - Salzburg 3-0. Cehii încep spectaculos faza principală

VIDEO | CFR Cluj - FCSB 2-2. Campioana şi-a respectat blazonul pe final şi a salvat remiza

Superliga Publicat de Daian Cutu pe duminică, 22:45

CFR Cluj a remizat pe teren propriu, scor 2-2, cu FCSB, într-un meci din etapa a noua a Superligii, în care a condus cu 2-0.

Au marcat: L. Munteanu ’36, ’49 / Băluţă ’59, Dawa ‘88.

VIDEO | CFR Cluj - FCSB 2-2 (Munteanu 36, 49 / Băluţă 59, Dawa 87), în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start:

• CFR: M. Popa - Mogoş, Bolgado, Boben, Simao Rocha - Fică, Djokovic, Ad. Păun - Deac (cpt.), L. Munteanu, Kamara
  • FCSB: Târnovanu - Pantea, M. Popescu, Dawa, Panţîru - Alhassan, Şut - Baeten, Olaru (cpt.), Miculescu - Fl. Tănase

Minutul 90+5: Final de meci! Se termină 2-2.

Minutul 87: GOL FCSB! Popa comite o mare eroare, iar Dawa profită şi marchează.

Minutul 74: Tavi Popescu trimite cu mult efect din afara careului. Popa scoate în corner.

Minutul 60: Băluţă prinde un şut excelent de la distanţă, dar Popa prinde.

Minutul 59: GOL FCSB! Băluţă vine din spate şi profită de eroarea lui Rocha.

Minutul 49: GOL CFR! Se repetă faza de la prima reuşită. Rocha ţine mingea în teren şi scoate pe 8 metri la Munteanu, care reia din prima.

Minutul 48: Deac scoate în careu pentru execuţia din foarfecă a lui Munteanu. Mingea s-a dus pe direcţia lui Târnovanu.

Minutul 45+2: Pauză! CFR conduce cu 1-0.

Minutul 44: Olaru trage în forţă de la 20 de metri puţin peste poartă.

Minutul 36: GOL CFR! Munteanu a deviat elegant la colţul lung din câţiva metri. Pasa decisivă a venit de la Rocha.

Minutul 24: Târnovanu prinde cu ceva emoţii mingea trimisă cu capul de Kamara.

Minutul 23: Olaru pătrunde şi scoate în careu la Tănase, dar şutul acestuia a mers peste.

---------------------------------

CFR Cluj vine după victoria din etapa trecută, 3-0 de pe terenul Farului şi se află pe locul 4, la 5 lungimi de liderul ”U” Cluj, înaintea începerii noii etape. Clujenii au înregistrat trei victorii consecutive în campionat, după înfrângerea cu ”U” Cluj din runda a 4-a.

De cealaltă parte, FCSB are start ezitant de sezon, fapt ce se vede şi din poziţia ocupată în clasament: locul 10. Campioana României vine însă după ce a reuşit a doua victorie din actuala stagiune a Superligii, 2-0 cu UTA.

Cele două formaţii s-au întâlnit ultima oară în play-off din sezonul trecut, când „feroviarii” s-au impus cu 1-0.