Conducerea CFR-ului a intervenit după ce Louis Munteanu l-a sfidat pe Dan Petrescu! Ce se întâmplă cu atacantul | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Celta Vigo - Real Madrid 1-2. Mbappe şi Vinicius au fost din nou decisivi VIDEO | Celta Vigo - Real Madrid 1-2. Mbappe şi Vinicius au fost din nou decisivi
Camora nu s-a abţinut după egalul contra Petrolului: ”Puţin fotbal!”

Rivalitatea Djokovic - Nadal s-a încheiat. Sârbul l-a învins pe spaniol în ultima lor confruntare Rivalitatea Djokovic - Nadal s-a încheiat. Sârbul l-a învins pe spaniol în ultima lor confruntare
VIDEO | Juventus - Lazio 1-0. Un autogol o duce pe ”Bătrâna Doamnă” pe primul loc VIDEO | Juventus - Lazio 1-0. Un autogol o duce pe ”Bătrâna Doamnă” pe primul loc
A vrut Dan Petrescu să îl pedepsească pe Louis Munteanu? „Alt motiv nu există!” | VIDEO EXCLUSIV A vrut Dan Petrescu să îl pedepsească pe Louis Munteanu? „Alt motiv nu există!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Celta Vigo - Real Madrid 1-2. Mbappe şi Vinicius au fost din nou decisivi

La Liga Publicat de Daian Cutu astăzi, 00:16

Real Madrid a învins în deplasare, scor 2-1, formaţia Celta Vigo, în etapa a 10-a din La Liga.

Kylian Mbappe a deschis scorul, pentru Real Madrid, pe Estadio Abanca-Balaidos, în minutul 20, iar Vinicius Junior a trecut pe lângă gol în două rânduri, în minutele 39 şi 41.

Swedberg a egalat pentru Celta după pauză, în minutul 51, dar Vinicius a marcat repede, în minutul 54. Golul brazilianului a fost invalidat de VAR pentru o poziţie de ofsaid, însă Vinicius a înscris golul victoriei Los Blancos în minutul 66, din pasa lui Modric.

Real s-a impus cu 2-1 şi are 24 de puncte, cu ajutorul cărora se situează pe locul secund în clasament. Celta Vigo are 13 puncte şi este pe locul 10.