Nice a umilit-o pe Saint-Etienne în Ligue 1. A fost 6-0 la pauză! Nice a umilit-o pe Saint-Etienne în Ligue 1. A fost 6-0 la pauză!
VIDEO | Dorinel Munteanu, iureş la flash-interviu. ”Poate trebuia să fiu şi mai dur” VIDEO | Dorinel Munteanu, iureş la flash-interviu. ”Poate trebuia să fiu şi mai dur”
Bogdan Cosmescu i-a răspuns lui Dorinel Munteanu! "Nu înţelege" | VIDEO EXCLUSIV
A văzut gestul lui Dorinel Munteanu şi a reacţionat! "Am devenit şi foarte sensibili" | VIDEO EXCLUSIV A văzut gestul lui Dorinel Munteanu şi a reacţionat! "Am devenit şi foarte sensibili" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | ”Îmi place să jucăm un fotbal frumos”. Zeljko Kopic continuă seria excelentă VIDEO | ”Îmi place să jucăm un fotbal frumos”. Zeljko Kopic continuă seria excelentă
”Suntem obişnuiţi”. Jucătorul Oţelului a reacţionat după ce a fost luat de guler în timpul meciului de antrenor ”Suntem obişnuiţi”. Jucătorul Oţelului a reacţionat după ce a fost luat de guler în timpul meciului de antrenor

VIDEO | Celta Vigo - Alaves 2-1. Gazdele au fost conduse, dar au întors partida în repriza secundă

La Liga Publicat de Daian Cutu pe 16 aug 2024

Celta Vigo a învins pe teren propriu, scor 2-1, formaţia Alaves, într-un meci din prima etapă a campionatului spaniol, La Liga.

Alaves a deschis scorul în meciul de la Vigo, cu Celta. Kike Garcia a înscris cu o lovitură de cap, în minutul 17. Gazdele au marcat în minutul 43, prin Iago Aspas, dar golul a fost anulat după verificarea VAR, din cauza unei poziţii de ofsaid.

Tot gazdele au reuşit să înscrie în minutul 66, prin Williot Swedberg, după o pasă primită de la Hugo Alvarez. Iago Aspas a marcat şi el, în minutul 84, din pasa lui Swedberg, şi Celta Vigo s-a impus cu 2-1, devenind lider în La Liga şi obţinînd prima victorie a noii ediţii de campionat, în Spania.