”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

VIDEO | Cagliari – Milan 0-2. Cinci eşecuri consecutive pentru echipa lui Răzvan Marin

Serie A Publicat de Andrei Ionascu pe 18 ian 2021

AC Milan a câştigat meciul din deplasare cu Cagliari, scor 2-0, în etapa a 18-a din Serie A, în direct pe Look Sport. Răzvan Marin a fost integralist pentru Cagliari, care are cinci eşecuri consecutive şi este în zona retrogradării.

Portarul Ciprian Tătăruşanu a fost rezervă la Milan.

Zlatan Ibrahimovic a rezolvat meciul pentru ‘rossoneri’, prin golurile înscrise în minutele 7 şi 52. Atacantul suedez în vârstă de 39 de ani este golgheterul echipei milaneze, cu 12 reuşite.

Cagliari a avut superioritate numerică din minutul 74, după eliminarea lui Saelemaekers, dar n-a avut precizie în faţa porţii apărate de Donnarumma.

Cagliari ocupă locul 17 în Serie A, iar AC Milan este liderul clasamentului, cu un avans de trei puncte faţă de marea rivală Inter.

Min. 90: S-a încheiat meciul! Cagliari - Milan 0-2

Min. 52: GOL pentru Milan! 0-2! A înscris Ibrahimovic.

Min. 7: GOL pentru Milan! 0-1! A înscris Ibrahimovic, din penalty. Fundaşul Lykogiannis l-a faultat în careu pe atacantul suedez.

UPDATE 21:45 A început meciul de la Cagliari!

Răzvan Marin este titular pentru Cagliari în meciul de pe teren propriu cu AC Milan, transmis în direct pe Look Sport de la ora 21:45. Portarul Ciprian Tătăruşanu este rezervă la Milan. Cele două echipe sunt în situaţii radical opuse în Serie A: Cagliari e în zona retrogradării, iar AC Milan este liderul clasamentului.

Răzvan Marin (24 de ani) a fost titular în ultimele şase meciuri jucate de Cagliari.

AC Milan este favorită clară, având în vedere forma slabă a lui Cagliari. Echipa din Sardinia are cinci eşecuri consecutive, în campionat şi Cupa Italiei. În plus, ultima victorie a lui Cagliari în Serie A datează din 7 noiembrie 2020, 2-0 cu Sampdoria.

AC Milan este cea mai bună echipă în deplasare în acest sezon, cu şapte victorii şi un egal. În cazul unui succes astăzi, ‘rossoneri’ se distanţează la trei puncte de marea rivală Inter în fruntea clasamentului.