VIDEO | Unirea Slobozia - Rapid 0-0, în direct la Prima Sport 1. Echipele de start VIDEO | Unirea Slobozia - Rapid 0-0, în direct la Prima Sport 1. Echipele de start
”I s-au numărat shot-urile băute”. Ilie Dumitrescu a dat verdictul după ce a auzit de noaptea petrecută în club a lui Louis Munteanu

VIDEO | Mircea Rednic a identificat o mare problemă. ”La noi nu e problemă de calitate” VIDEO | Mircea Rednic a identificat o mare problemă. ”La noi nu e problemă de calitate”
VIDEO | ”S-a ridicat nivelul”. Emil Săndoi, impresionat de ce a găsit în Superliga VIDEO | ”S-a ridicat nivelul”. Emil Săndoi, impresionat de ce a găsit în Superliga
Portarul lui Napoli va fi indisponibil timp de o lună Portarul lui Napoli va fi indisponibil timp de o lună
UEFA  a recunoscut greşeala imensă de arbitraj de la EURO care putea schimba câştigătoarea turneului

UEFA a recunoscut greşeala imensă de arbitraj de la EURO care putea schimba câştigătoarea turneului

VIDEO | Bublik loveşte din nou! S-a servit din punga cu chipsuri a unui spectator

Tenis Publicat de Tudor Moisa pe 11 ian 2024

Bublik l-a învins pe Musetti, scor 6-3, 6-7 (4), 7-5, în sferturile de finală ale turneului de la Adelaide.

Ca de obicei, kazahul a ieşit în evidenţă şi s-a dat în spectacol. Faza partidei a fost oferită în game-ul patru al setului decisiv. După ce a încercat să ajungă la o minge, Bublik a sărit în tribună şi a început să mănânce din punga cu chipsuri a unui spectator spre amuzamentul fanilor prezenţi.

De asemenea, acesta a mai oferit un moment hilar. În setul al doilea, după ce şi-a pierdut serviciul, în pauza de la 4-1 i s-a plâns arbitrului că prosoapele cu gheaţă sunt calde.

Bublik îl va întâlni în semifinale pe câştigătorul partidei dintre Paul şi Draper. În cealaltă semifinală de la Adelaide vor juca Korda şi Lehecka.