Ioan Ovidiu Sabău, lider detaşat în Superliga. ”Nu ştiu dacă suntem o echipă mare, dar arătăm bine” Ioan Ovidiu Sabău, lider detaşat în Superliga. ”Nu ştiu dacă suntem o echipă mare, dar arătăm bine”
VIDEO | Borussia Dortmund – FC St Pauli 2-1. Deschidere spectaculoasă de etapă în Bundesliga VIDEO | Borussia Dortmund – FC St Pauli 2-1. Deschidere spectaculoasă de etapă în Bundesliga
VIDEO | ”Mă bucur pentru cei care se bucură”. Dorinel Munteanu, reacţie surprinzătoare după primul eşec stagional VIDEO | ”Mă bucur pentru cei care se bucură”. Dorinel Munteanu, reacţie surprinzătoare după primul eşec stagional
VIDEO | ”U” Cluj - Oţelul 2-0. Ioan Ovidiu Sabău, magistral tactic în duelul cu Dorinel Munteanu VIDEO | ”U” Cluj - Oţelul 2-0. Ioan Ovidiu Sabău, magistral tactic în duelul cu Dorinel Munteanu
Florinel Coman, prestaţie de excepţie în Qatar. A primit o notă mult mai mare decât Joselu, fostul jucător de la Real Madrid Florinel Coman, prestaţie de excepţie în Qatar. A primit o notă mult mai mare decât Joselu, fostul jucător de la Real Madrid
Eugen Neagoe schimbă faţă celor de la Gloria Buzău. ”Merită felicitări” Eugen Neagoe schimbă faţă celor de la Gloria Buzău. ”Merită felicitări”

VIDEO | Borussia Dortmund – FC St Pauli 2-1. Deschidere spectaculoasă de etapă în Bundesliga

Bundesliga Publicat de Daian Cutu ieri, 23:42

Borussia Dortmund a învins vineri seara, pe teren propriu, scor 2-1, formaţia FC St Pauli, în primul meci al etapei a şaptea din Bundesliga.

Gazdele au deschis scorul târziu, în minutul 43, prin Ramy Bensebaini, însă oaspeţii au reuşit egalarea în minutul 78, când Eric Smith a înscris cu un şut de la distanţă. Borussia a preluat conducerea în minutul 83, la golul cu capul marcat de Serhou Guirassy.

S-a încheiat 2-1 pentru galben-negrii, care sunt pe locul 4, cu 13 puncte, în vreme ce St Pauli, care a dominat finalul de meci, se află pe poziţia a 16-a, cu doar 4 puncte.