Max Verstappen a câştigat sprintul din Austin! Pilotul Red Bull şi-a mărit avansul la general Max Verstappen a câştigat sprintul din Austin! Pilotul Red Bull şi-a mărit avansul la general
Potaissa Turda, înfrângere în deplasare, cu GRK Ohrid, în turul 2 al European Cup Potaissa Turda, înfrângere în deplasare, cu GRK Ohrid, în turul 2 al European Cup
VIDEO | Bournemouth - Arsenal 2-0. Puncte mari pierdute de ”tunari” după un meci de coşmar VIDEO | Bournemouth - Arsenal 2-0. Puncte mari pierdute de ”tunari” după un meci de coşmar
VIDEO | Bayern Munchen – VfB Stuttgart 4-0. Harry Kane a reuşit un hat-trick VIDEO | Bayern Munchen – VfB Stuttgart 4-0. Harry Kane a reuşit un hat-trick
MM Stoica nu s-a mai putut abţine şi l-a făcut praf pe Ovidiu Haţegan: „De ce nu interveniţi, că sunteţi foarte subtil” | VIDEO EXCLUSIV MM Stoica nu s-a mai putut abţine şi l-a făcut praf pe Ovidiu Haţegan: „De ce nu interveniţi, că sunteţi foarte subtil” | VIDEO EXCLUSIV
Giovanni Becali a făcut marele anunţ despre despre transferul lui Dawa: ”Pentru 5 milioane e asta!”

VIDEO | Bayer Leverkusen – Eintracht Frankfurt 2-1. Campioana en-titre se apropie de podium

Bundesliga Publicat de Daian Cutu astăzi, 18:54

Campioana Germaniei, Bayer Leverkusen, a învins sâmbătă, pe teren propriu, scor 2-1, echipa Eintracht Frankfurt, în cadrul etapei a şaptea din Bundesliga.

Campionii din Bundesliga au avut penalti pe BayArena, dar Victor Boniface a ratat în minutul 9, pentru ca şapte minute mai târziu Omar Marmoush să transforme un penalti pentru oaspeţii de la Eintracht. Robert Andrich a adus egalarea pentru gazde, în prima repriză, şi tot el a trimis în bară în minutul 63. Victor Boniface a înscris în minutul 72 şi a adus victoria echipei lui Xabi Alonso.

Bayer Leverkusen are 14 puncte şi ocupă locul 4 în clasament.

Rezultate înregistrate sâmbătă, în etapa a 7-a din Bundesliga:

Bayer Leverkusen – Eintracht Frankfurt 2-1 (Andrich 25, Boniface 72 / Marmoush 16 penalti);

Hoffenheim – VfL Bochum 3-1 (Kramaric 11, Bulter 64, Tabakovic 90+3 / Gamboa 76);

Freiburg – Augsburg 3-1 (Grifo 34, Lienhart 37, Gunter 45+1 / Tietz 65);

FSV Mainz – RB Leipzig 0-2 (X. Simons  20, W. Orban 37)

Borussia Monchengladbach – Heidenheim 3-2 (Itakura 22, Kleindienst 62, 75 / Scienza 12, Pieringer 80).