Noi mutări spectaculoase în Formula 1! Ferrari continuă să se întărească, după aducerea lui Lewis Hamilton Noi mutări spectaculoase în Formula 1! Ferrari continuă să se întărească, după aducerea lui Lewis Hamilton
Simona Halep a primit un wild card pentru turneul de la Rabat Simona Halep a primit un wild card pentru turneul de la Rabat
Cine va arbitra finala Cupei României, Corvinul Hunedoara - Oţelul Galaţi Cine va arbitra finala Cupei României, Corvinul Hunedoara - Oţelul Galaţi
Kylian Mbappé, desemnat a cincea oară consecutiv cel mai bun jucător din Ligue 1 Kylian Mbappé, desemnat a cincea oară consecutiv cel mai bun jucător din Ligue 1
Mihai Rotaru s-a dezlănţuit după egalul cu Farul: ”În Bănie, i se spune «Hoţegan»”

Mitriţă, la echipă naţională? ”Ar fi bun, chiar dacă nu ar juca titular!” | VIDEO EXCLUSIV Mitriţă, la echipă naţională? ”Ar fi bun, chiar dacă nu ar juca titular!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO ǀ Arsenal, demonstraţie de forţă! ”Tunarii” au învins Nottingham Forest cu 5-0

Arsenal Publicat pe 30 oct 2022

Arsenal a învins duminică, pe teren propriu, formaţia Nottingham Forest, scor 5-0, într-un meci contând pentru etapa a 14-a din Premier League, LIVE pe Prima Sport 1 şi www.primaplay.ro.

Arsenal a condus la pauză doar cu 1-0, după ce Gabriel Martinelli a deschis scorul în minutul 5, dintr-o centrare a lui Bukayo Saka. Acesta din urmă s-a accidentat însă în minutul 27 şi i-a lăsat locul lui Reiss Nelson, jucătorul care a schimbat faţa meciului în repriza secundă.

Mai întâi, Reiss a reuşit o dublă, în minutele 49 şi 52, iar în minutul 47 i-a pasat decisiv lui Thomas Partey, care a pus pe tabelă al patrulea gol al gazdelor. Scorul final a fost stabilit în minutul 78 de Martin Odegaard, care a înscris pentru 5-0.

Arsenal a revenit pe primul loc în clasament, cu 31 de puncte, două mai mult decât Manchester City. Nottingham rămâne ”lanterna roşie” în Premier League, cu doar 9 puncte din 13 meciuri disputate.